*alt_site_homepage_image*

Lentvario dvaro parkas laukia svarbių sprendimų

Naujienos

Gegužės 22 dieną Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius susitiko su kultūros viceministru Rimantu Mikaičiu, Kultūros paveldo departamento (KPD) direktoriumi  Vidmantu Bezaru ir Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) direkcijos direktoriumi Dariumi Kvedaravičiumi.

Susitikimo metu aptarta tolimesnė Lentvario parko teritorijos tvarkymo eiga. Kadangi parko teritorijos žemės sklypas perduotas Trakų rajono savivaldybei, meras siūlo TINP direkcijai jį perimti ir kartu, bendradarbiaujant su savivaldybe ir KPD, imtis teritorijos tvarkymo ir pritaikymo lankymui, rekreacijai ir turizmui darbų.

Atsižvelgiant į tai, kad parkas turi nekilnojamojo kultūros paveldo vertybės statusą, būtina bendradarbiaujant ir neatidėliojant pradėti parko grotos avarinės būklės likvidavimo darbus. Meras neabejoja, kad tik tarpinstitucinio bendradarbiavimo pagrindu pavyks atgaivinti šį unikalų žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė sukurtą išskirtinio grožio parką. Lentvario dvaro parkas yra vienas iš vertingiausių istorinių parkų Lietuvoje.

Susitikime taip pat aptarta privažiavimo prie Užutrakio dvaro sodybos problematika, savivaldybės parengtas naujo kelio į Užutrakį statybos projektas bei galimi finansavimo šaltiniai įrengiant pėsčiųjų/dviračių taką vietoje esamo kelio į Užutrakį pritaikant jį saugiam poilsiui.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Lentvario dvaro parko tvarkymo padėtį aptarė (iš kairės) kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos  direktorius Darius Kvedaravičius.

Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.   

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image