*alt_site_homepage_image*

Kviečiame sekti ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ naujienas

Naujienos

Pernai rugsėjį Trakuose buvo pristatyta aplinkosauginė ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“, kurios metu pėsčiomis keliaudami aplink Baltijos jūrą žygeiviai per 9 mėnesius nueis apie 6000 km ir aplankys 8 šalis. Šios unikalios tarptautinės aplinkosaugos kampanijos tikslas – šviesti visuomenę apie kritinę Baltijos jūros būklę, žmogaus veiklos įtaką jūrai bei kiekvienam prieinamus būdus sumažinti savo indėlį į jūros bioįvairovės nykimą ir taršą. Pakeliui ekspedicijos dalyviai bendradarbiaus su mokslo institucijomis, vietos gyventojais ir bendruomenėmis. 

Š. m. kovo 11 d. Neringoje vyko įspūdingas žygeivių išlydėjimo renginys, kurio metu pirmojoje 20 km atkarpoje prisijungė beveik 200 žmonių. Toliau ekspedicijos dalyviai kasdien įveikia nuo 20 iki 30 kilometrų atstumą.

Pasiekus Lenkiją, Sopote surengta pirmoji Gyvoji laboratorija – renginys, kurio metu vietos gyventojai gali iš arčiau susipažinti su Baltijos jūros būkle ir būdais jai padėti drauge su Lenkijos Okeanologijos mokslo institutu. Darlovo mieste žygeiviai bendravo su vietiniais moksleiviais paplūdimio šiukšlių rinkimo renginyje. 

Artėjanti jūros tyrimų diena vyks Varnemiundėje (Warnemünde), Vokietijoje. Tai puiki proga išgirsti vietos mokslinės bendruomenės balsus bei sudalyvauti įtraukiose dirbtuvėse apie klimato kaitos poveikį jūrai ir paplūdimiams. Daugiau informacijos apie artėjančius renginius galite rasti ekspedicijos internetiniame puslapyje www.savebaltic.eu/events/ 

Didžiuojamės turėdami tokių svarbių tarptautinių organizacijų kaip EU4Ocean, HELCOM bei Europos komisijos pripažinimą bei palaikymą.


Kviečiame sekti žygeivių komandos nuotykius bei edukacinį turinį paskyrose:

Facebook Save The Baltic Sea

Instagram save.the.baltic.sea
Youtube.

Stebėkite naujienas apie ekspediciją bei Baltijos jūrą Delfi multimedijoje, pokalbius su ekspedicijos žygeiviais išgirsite kiekvieną penktadienį „Delfi diena“ gyvų transliacijų metu.

Baltijos jūra – viena iš penkių užterščiausių jūrų pasaulyje. Tikime, kad bendromis jėgomis galime pakeisti šią niūrią statistiką.

 

Ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ ir Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image