*alt_site_homepage_image*

Kaip fotografijos mokymai aukštadvariečiams gyvenimą apsunkino

Naujienos

Dažnas iš mūsų, ypač šiais visuotinio mobilumo (turiu galvoje IT įrenginius) laikais, įsivaizduojame esą neblogi, na ką ten – visai geri fotografai. Asmenukės šaunios išeina, prifotografuojame krūvas savo bei kaimynų šuniukų ir kačiukų, vaikų, saulėlydžių (saulėtekiai sunkiau, atsikelti anksti reikia...), gėlyčių beigi baravykų.

Ir štai, atkeliauja į Aukštadvario biblioteką gerai žinomas fotografas, menininkas Flavijus Piliponis, ir pasėja labai gają abejonės sėklą mūsų suvokime apie gerą fotografiją. Pasirodo, nelabai išmanome apie kompoziciją, horizontą, portreto subtilybes, o ką jau kalbėti apie ISO, diafragmas (ne tas, kur kvėpuojame, pasirodo), fono suliejimą... Teko pasijusti pirmokais šiame kalbėjimo vaizdu ir šviesa mene.

Tad kibome viso to mokytis, sužinoti, pasikartoti. Per 4 Trakų viešosios bibliotekos projekto „Blykstė 2019“ užsiėmimus mokytojas F. Piliponis išdalino daug patarimų, pastabų, negailėjo ir pagyrimų. Visada sulaukdavome padrąsinimo ir paskatinimo nemesti fotografijos, nenusivilti, jeigu kažkas nepavyksta. Svarbiausia – fotografuoti, tobulėti, pastebėti įdomius kadrus, užfiksuoti retus, keistus objektus, įvykius, turėti savo braižą.

Mokymai buvo labai naudingi, tik va įgytos žinios ir apsunkino dalyvių gyvenimą, nes dabar jau daug kritiškiau žiūrime į savo ir svetimas fotografijas, stengiamės, anot mūsų dėstytojo, atrasti užfiksuotame kadre poezijos. Ne kiekvieną kartą paspaudus fotokameros ar telefono mygtuką liekame patenkinti rezultatu. Bet tikiu, kad tai visiems besimokiusiems tik malonūs rūpesčiai, priverčiantys dažniau stabtelėti ir pajusti akimirkos grožį. Tad tikrai nesiskundžiame!

Baigiamajam projekto „Blykstė 2019“ etapui pateikėme po kelis geriausius savo darbus, iš kurių bus paruošta bendra aukštadvariečių, lentvariškių ir rūdiškiečių – projekto dalyvių –  fotografijų paroda, ją išvysime visose dalyvavusiose mokymuose bibliotekose. Nekantriai ir šiek tiek nedrąsiai lauksime jos, įdomu bus pamatyti kitų darbus ir saviškius bendrame kontekste.

Iš širdies dėkojame fotografijos mokymų Aukštadvaryje dėstytojui Flavijui Piliponiui už žinias, paskatinimą, gerą nuotaiką ir kantrybę. Ačiū ir dalyviams, nusprendusiems skirti savo laisvalaikio dalį tobulėjimui ir pabuvimui drauge. Akivaizdu, kad gyvenimą jūs stebėsite dar akyliau ir išsaugosite nuostabiausias jo akimirkas. Linkime sėkmės visiems fotomokymų bičiuliams!

Ramunė Jarmalavičiūtė

Trakų VB Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image