*alt_site_homepage_image*

K. Serebrenikovo „Vasara“ pavergė žiūrovų širdis

Naujienos

Trakų viešoji biblioteka, toliau vykdydama „Migruojančio kino“ projektą, ketvirtadienio vakarą sukvietė kinomanus prisiminti rusų roko grupės „Kino“ ir jos lyderio Viktoro Cojaus istoriją filme „Vasara“ (rež. Kirill Serebrennikov, 2018 m.).


Filmas buvo rodomas originalo – rusų – kalba su lietuviškais subtitrais.

2018 m. Kanų kino festivalyje pristatyta rusų režisieriaus „Vasara“ prikaustė energija ir gyvybingumu, o garso takelis buvo pripažintas geriausiu, tačiau prieš Rusijos prezidento vykdomą politiką pasisakančiam rusų teatro ir kino režisieriui K. Serebrenikovui tąkart nebuvo lemta pasidžiaugti sėkme – Kanuose apdovanojimo režisierius negalėjo atsiimti, nes dėl nesibaigiančių teismų jam paskirtas namų areštas. Vis dėlto režisierius sugebėjo baigti filmą, nors ir arešto sąlygomis, o filmas tapo svarbia politine žinute apie laisvę.

Šį filmą atidarymo filmu pasirinko ir šiųmečio „Kino pavasario“ festivalio organizatoriai, taip išreikšdami savo pritarimą neteisingai apkaltinto režisieriaus idėjoms.

Šiame filme režisierius, sukurdamas romantišką ir maištingą 9-ojo dešimtmečio nuotaiką, grąžina žiūrovą į „perestroikos“ išvakares. Griaudėjant Leningrado roko muzikai, gimė legendinė grupė „Kino“ su charizmatiškuoju V. Cojumi, jaunimui laisvę simbolizavo „The Beatles“, Bobas Dylanas, Davidas Bowie, „The Doors“ ar „Sex Pistols“, kuriuos taip pat girdime filme, o jaunų žmonių širdys plaka laisvės troškimu. Minėtų įvykių fone susitinka vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis 19-etis Viktoras Cojus, jo tuometis įkvėpėjas Maikas Naumenko iš grupės „Zoopark“ ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko. Jauni žmonės net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda, su kuria užaugs net kelios kartos.

Filmo scenarijus sukurtas, remiantis Natalijos Naumenko atsiminimų knyga.

Patraukliai pateiktas filmo scenarijus, įtaigi aktorių vaidyba, vyraujančios juoda balta spalvos, skambančios V. Cojaus ir M. Naumenko dainos, lyriškai pateikta užgimusios meilės užuomazga ir veikėjų tarpusavio santykiai, pagarba, pasitikėjimas, autoritetų ir kūrybos svarba, laisvės troškimas, savęs ieškojimas, maištavimas – visa tai atrandame dviejų valandų trukmės juostoje. Emociškai stiprus ir įtraukiantis filmas, praturtintas gero humoro doze. Auditorija juokėsi kartu su filmo veikėjais, įsijautė į personažų išgyvenimus, širdyse dainavo kartu su V. Cojumi ir M. Naumenko. Smagus vakaras, puikus filmas, kupinas pozityvumo ir muzikos!

Projektą „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ remia Lietuvos kino centras ir Trakų rajono savivaldybė, projekto partneriai – VšĮ „Kino pavasaris“, „Maisto manija terasa“, Trakų kultūros rūmai, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, informacinis partneris Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“.

Iki susitikimų sekančiuose seansuose!

Akvilė Narbutienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image