*alt_site_homepage_image*

Jungtinės narų pajėgos valė Galvę

Naujienos

Rugsėjo 3 dieną apie 100 narų iš visos Lietuvos švarino Galvės ežero dugną. Tai jau tradicinė, trečius metus rengiama akcija, kuri tapo puikiu tausojamos gamtos ir ekologinę bendrystę ugdančios veiklos pavyzdžiu. 

Šią iniciatyvą organizavo Trakų rajono savivaldybė ir Nardymo akademija. Tai, kad dalyvių skaičius pastebimai išaugo, rodo akcijos sėkmę bei ekologinį sąmoningumą. Trakų seniūnijos duomenimis, užpernai akcijoje dalyvavo 58, pernai –  85, o šiemet akcijos iniciatoriai suskaičiavo bemaž 100 iš visos Lietuvos atvykusių narų.  Šios jungtinės narų pajėgos iš ežero dugno iškėlė įvairių nuskandintų daiktų, rakandų, automobilių padangų, svėrusių apie 700 kilogramų.

Akciją parėmė ir ekspedijavimo paslaugas teikianti  įmonė „First Logistics“.

Galvė buvo švarinama nuo populiarios laisvalaikio, poilsio vietos – Vytauto Didžiojo kranto. Gera žinia ta, kad radiniai liudijo, jog  žmonės nebemeta į ežerą, kas ir kur papuola, o vis labiau tausoja ir puoselėja supančią gamtą. 

Trakų seniūnija dėkoja akcijso organizatoriams už šį svarbų ir reikšmingą darbą. 

Renginio metu buvo rodoma instaliacija „Jūra prasideda čia!“, kurią pristatė ir apie Baltijos jūrą kamuojančias problemas papasakojo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją!“ vadovas Giedrius Bučas. Šią ekspediciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Surinktas iš ežero šiukšles išvežė bendrovė „Trakų paslaugos“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Rugsėjo 3 dieną apie 100 narų iš visos Lietuvos švarino Galvės ežero dugną.

Auksės Podrezaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image