*alt_site_homepage_image*

Įteikti defibriliatoriai Trakų ligoninei ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijai

Naujienos

Siekdama užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Trakų rajono savivaldybė įsigijo tris automatinius išorinius defibriliatorius, kurie bus įrengti Trakų ligoninės priimamajame, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje ir savivaldybės pastate.

Defibriliatorius gali padėti atkurti sutrikusią širdies veiklą, kol laukiama greitosios medicinos pagalbos, ir padidinti tikimybę išgyventi, jei yra panaudojamas pirmosiomis nelaimės akimirkomis.

„Mūsų įstaigoje visada gausu lankytojų, todėl turime būti pasirengę greitai reaguoti į įvairias situacijas, tarp jų – sveikatos sutrikimus, ypač kai kelios pirmosios minutės gali būti lemtingos. Širdies ir kraujotakos ligos tebėra dažniausia mirties priežastis Lietuvoje, taigi neretai, gelbstint žmogui gyvybę, galimybė laiku panaudoti defibriliatorių tampa labai svarbi“, – sako savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

Specialistai ragina žmones neišsigąsti ir nutikus nelaimei bandyti gelbėti gyvybę. Pamačius, kad žmogus sukniubo ir nerodo jokių gyvybės ženklų, neužčiuopiate pulso, skambinkite pagalbos telefonu 112 ir pradėkite širdies masažą – įjungę telefono garsiakalbį girdėsite dispečerės paaiškinimus, kaip ir ką daryti. Jai nelaimė nutiko ten, kur yra defibriliatorius, ką nors pasiųskite jį atnešti. Išoriniai defibriliatoriai skirti neprofesionalams, juose įrašytos garsinės instrukcijos lietuvių kalba, todėl jais naudotis nesudėtinga. Aparatas žodinėmis komandomis nurodo gaivinimo veiksmų seką, belieka tik klausyti ir vykdyti komandas.

Nesibaiminkite pakenkti – automatinis išorinis defibriliatorius tiksliai nustato nukentėjusiojo širdies ritmą ir defibriliuoti leidžia tik tada, kai tai reikalinga. Defibriliacijos metu išskiriamas elektros impulsas, kuris nutraukia širdies ritmo sutrikimą, sukėlusį klinikinę mirtį, ir taip atnaujina normalų širdies darbą. Prilipinę defibriliatoriaus elektrodus, jų nenuimkite ir neišjunkite aparato, net jei gaivinimas buvo sėkmingas. Nuimti elektrodus ir išjungti defibriliatorių gali tik greitosios medicinos pagalbos specialistai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius šiandien defibriliatorius perdavė Trakų ligoninės direktorei Dangutei Mikutienei(pirma iš kairės) ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorei Vidai Lesauskienei.

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image