*alt_site_homepage_image*

Ilgiausios Užgavėnės Trakuose prisikvietė pavasarį

Naujienos

Vasario 10-ąją Trakuose ir Užutrakyje atšvęstos ilgiausios Užgavėnės – žiemos palydėtuvės. Ilgiausios, nes prasidėjo Trakuose, prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio, ir tęsėsi Užutrakyje, Europos salėje. Vakarop šventė Užutrakyje baigėsi įspūdingu morės sudeginimu ant Galvės ežero kranto ir pavasario pakvietimu.  

Spalvinga persirengėlių ir įvairiausių kaukėtų veikėjų eisena nuo Trakų kultūros ir meno centro nutįso per visą miestą ir sustojo Rotušės aikštėje. Eisenos priekyje žengė Onuškio gyventojai, nes šis miestelis – 2024 metų Lietuvos mažoji kultūros sostinė. Rotušės aikštėje veikė seniūnijų, įstaigų  kiemeliai, savo prekių siūlė prekeivių mugės dalyviai. Daugybė miestėlėnų ir svečių tikrai turėjo kur paganyti akis ir sielas. Ypač didelio džiaugsmo šventė suteikė vaikams.

Rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius pasveikino šventės dalyvius linkėdamas išvaryti žiemą, sutikti pavasarį, su nauju užmoju dirbti ir kurti.

Šventėje dalyvavo rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, direktorės pavaduotojas Romuald Zviagin, Tarybos nariai, rajono seniūnijų bendruomenių atstovai.   

Netrūko blynų, kitų vaišių, meno mėgėjų dainų ir šokių, tradicinių Lašininio bei Kanapinio kovų ir kitų šventės veikėjų pasirodymų.

Užutrakyje laukė prekybos ir pramogų centras „Žiemopolis“ su vaišėmis, edukacijomis, smagiu koncertu. Kaip visada žavėjo dailininkų Kęstučio ir Vytauto Musteikių sukurta šiaudinė morė, kuri degdama kaitria ugnimi pradangino žiemos rūpesčius.

Užgavėnes surengė ir iš visos širdies dovanojo nepamirštamas akimirkas Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros ir meno centras, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, seniūnijos, įstaigos ir bendruomenės.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Spalvinga Užgavėnių eisena nuo Trakų kultūros ir meno centro nutįso per visą miestą ir sustojo Rotušės aikštėje. Eisenos centre –  rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

Evaldo Čingos nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image