*alt_site_homepage_image*

Gegužės 21 d. prasidės išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture

Naujienos

Gegužės 21 d. prasidės išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture. Išankstinis pakartotinis balsavimas savivaldybėse truks tris dienas, gegužės 21–23 d., nuo 7 iki 20 val.

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje visose 60-yje Lietuvos savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Išankstinis balsavimas Trakų rajone vyks gegužės 21–23 d. nuo 7 iki 20 val. Trakų rajono savivaldybės pastate (Vytauto g. 33, Trakai), Civilinės metrikacijos poskyrio patalpose. Visas balsavimo iki rinkimų dienos vietų sąrašas skelbiamas čia.

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Norint išvengti stovėjimo eilėse, rinkėjams rekomenduojama atvykti rytinėmis balsavimo valandomis – nuo 7 iki 9 val., kai balsavimo vietose būna mažiausiai žmonių. Gausiausi rinkėjų srautai rinkimų apylinkėse būna 10–13 val. ir prieš užsidarant balsavimo vietoms – 18–20 val. VRK prašo rinkėjų būti tolerantiškiems jautresnėms socialinėms grupėms – praleisti į eilės priekį į balsavimo vietas atvykusius senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose. Gegužės 22–24 d. bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, o gegužės 24–25 d. rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku. Dėl tikslių balsavimo valandų rinkėjų prašoma teirautis toje ambasadoje ar konsulate, kur planuojama atvykti balsuoti.

Pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo diena yra gegužės 26 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 val. ir rinkėjų lauks iki 20 val. Rinkimų sekmadienį, nepriklausomai, kur rinkėjas registruotas, balsuoti bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje.

VRK prašo vengti fotografuoti užpildytus biuletenius ir viešinti juos socialiniuose tinkluose. Svarbu išsaugoti balsavimo paslaptį bent iki tol, kol sekmadienį 20 val. užsidarys rinkimų apylinkės ir bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Socialiniuose tinkluose pasidžiaugti, kad rinkėjas eina balsuoti ar jau pabalsavo (neminint, už ką) galima drąsiai – tai nėra laikoma rinkimų agitacija.

Išsamesnė informacija – čia.

 

Parengta pagal Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos

ir Trakų rajono savivaldybės informaciją

VRK nuotr.

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image