*alt_site_homepage_image*

Edukacinis kino projektas kviečia pasižiūrėti į savo gimtąjį miestą kitu kampu

Naujienos

Šeštą kartą vyksiantis projektas „Edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras. Vizitas“ šiemet kerta Trakų rajono ribas ir kartu su kino profesionalais, kviečia kino kūrimu besidomintį 14–26 metų jaunimą išbandyti save kino profesijose ir sukurti du filmus, kurių siužetas rutuliosis Trakuose ir Kalvarijoje.

Projektas vyks nuo liepos 29 dienos iki rugpjūčio 11 dienos, kasdien nuo ryto iki vakaro, Trakuose ir Kalvarijoje. Dirbtuvių metu bus suformuotos dvi komandos po 7 žmones – Trakų ir Kalvarijos.

Jeigu domitės  filmo kūrimu ir norite sužinoti, kaip jis kuriamas arba norite pagilinti savo turimas žinias, arba susipažinti su kiną mylinčiais bendraminčiais, arba susipažinti su tikrais kino profesionalais, kviečiame kuo skubiau registruotis, kad spėtumėte dalyvauti tokiame unikaliame projekte. Kaip registruotis, rasite straipsnio pabaigoje, o dabar perskaitykite, kaip bus kuriami filmai ir kas vadovaus dirbtuvėms.

Taigi, abu filmai turės vieną ir tą pačią užuomazgą – į miestą atvyksta svečias, besilankantis pirmą kartą tame mieste ir turintis labai svarbių reikalų čia (pvz. laidotuvės tolimos giminaitės ar paskirtas pasimatymas su Tinderyje susipažintu kitu asmeniu). Kas toliau atsitinka herojui nepažįstamame mieste ir kaip jam baigiasi šis vizitas – jau kurs patys dalyviai. Svarbiausia užduotis – kino priemonėmis parodyti miestą kito žmogaus (svečio) akimis. Projekto dalyvių abi grupės padės vieni kitiems kurti filmus savo mieste nuotoliu (kuriant scenarijų, tariantis dėl filmavimo vietų) ir tiesiogiai (vaidins nepagrindinius vaidmenis). Taip pat visi dalyviai patys išbandys kino profesijas (pasiskirstys kas kuo bus), patys kurs scenarijus, ruošis filmavimams, filmuos. Projektas suteiks technines priemones sumanymų įgyvendinimui.

Dirbtuvėms vadovaus režisierius Antanas Gluskinas, jam talkins scenaristė Eglė Poškevičiūtė, kino operatorė Laura Aliukonytė („Vyras už pinigus“, „Vyrų svajonės“ ir kiti filmai), kino montažo režisierius Danielius Kokanauskis (pelnęs Amsterdamo tarptautinio dokumentinio kino festivalio padovanojimą ir dvi Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ statulėles ir net penkis kartus joms nominuotas, jo montuoti filmai rodomi A lygio tarptautiniuose kino festivaliuose – Kanuose, Berlyne, Venecijoje ir kitose.), kino garso režisierius Laurynas Kamarauskas („Poetas“, „Pietinia kronikas“ ir kiti filmai). 

„Filmų kūrimo dirbtuvės yra populiarios didžiuosiuose Lietuvos miestuose, todėl norima, kad regiono jaunimas nesijaustų užmirštas ir atskirtas, – sako projekto sumanytojas ir režisierius Gluskinas, – o jaustųsi visaverčiu kultūrinio gyvenimo dalyviu. Dirbtuvėse jų dalyviai bus supažindinti su filmo kūrimo užkulisiais, bandys suprasti kino kalbą, išmoks skaityti kino kadrų citatas ir potekstes, suvoks žanrų ir stilių skirtumus bei panašumus, išmoks interpretuoti kino dramaturgiją. Taip pat siekiama, kad projekto veiklos perliptų savo rajono ribas ir skatintų jaunimą bendradarbiauti kūrybiškai ne tik projekto metu, bet ir po jo.“

Projektą organizuoja VšĮ „Monoklis“, nuo 2006 m. kurianti dokumentinius ir vaidybinius filmus, spektaklius, organizuojanti edukacines veiklas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Trakų kultūros ir meno centras ir Kalvarijos savivaldybės kultūros centras.

Gyvenate Trakuose ar Kalvarijoje, ar kitoje šių rajonų vietoje, pildykite dalyvio anketą –  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxHbSRAzsoomVLlBRcj3yttzjHWiSOY2Peoo63coOHBMp3g/viewform?usp=sf_link  – iki birželio 29 dienos. 

Su visais užsiregistravusiais susisieksime asmeniškai. Jeigu kyla klausimų, galite rašyti e.pašto adresu info@monoklis.lt

P.S. Kam įdomu susipažinti su praėjusių dirbtuvių dalyvių filmais, pamatyti, kaip jie buvo kuriami bei susipažinti su detalia šių metų programa, kviečiame užsukti į projekto internetinį puslapį - https://filmodirbtuves.wixsite.com/manokadras

VšĮ „Monoklis“ informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image