*alt_site_homepage_image*

„DUOday“ iniciatyva: VšĮ „Sopa“ ir Trakų rajono savivaldybė kviečia darbdavius jungtis

Naujienos

Gegužės 23 dieną Lietuvoje jau penktą kartą vyks „DUOday“ diena, kai tūkstančiai duetų (“duo” lotynų kalboje reiškia “du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia dieną kartu – stebi įmonės, įstaigos darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu. „DUOday“ – visoje Europoje organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.

Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į aktualią žmonių su negalią įdarbinimo problemą. Nors darbdaviai daug kalba apie darbuotojų trūkumą, tačiau žmonės su negalia sunkiai randa kelią į darbo rinką. Dėl visuomenėje esančių stereotipų darbdaviai vis dar nesiryžta priimti žmonių su negalia į darbą. Jie taip pat pabrėžia, kad trūksta informacijos apie individualius žmonių su negalia poreikius, jiems reikalingus pritaikymus, o iš nežinios kyla baimė. „DUOday“ iniciatyva tą baimę pakeičia supratimu. Darbdaviai ne tik atveria savo duris žmonėms su negalia vienai dienai, bet ir supažindina savo darbuotojus su skirtingais žmonių poreikiais, geriau supranta žmones su negalia kaip potencialius klientus.
Nors daugeliui įmonių „DUOday“ būna tik pirmas žingsnis į pažintį su žmonėmis su negalia, bet tai yra puiki galimybė pradėti bendradarbiavimą su vietinėmis žmonėms su negalia atstovaujančiomis organizacijomis ir atverti sau naują potencialių darbuotojų nišą.

Iniciatyvą Lietuvoje įgyvendina VšĮ „Sopa“ su partneriais visoje Lietuvoje.

Kviečiame jungtis prie „DUOday“ priimančių organizacijų, registruokitės iki 2024-04-30 užpildę anketą Darbdaviams – DUOday.

Trakų rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Trakų neįgaliųjų užimtumo centru, kviečia darbdavius kreiptis į centrą bei kviesti asmenis su negalia, besilankančius centre.

Konsultacija darbdaviams galima Trakų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (1 kabinetas) (Birutės g. 28, Trakai).

Telefonai pasiteirauti: +370 601 25197, +370 528 51 017, el. p. evelina.navikeviciene@trakai.lt

Trakų neįgaliųjų užimtumo centras:

www.trakucentras.lt/wp/

Vilniaus g. 15B, Trakai,

tel. +370 528 56 250

el. p. trakucentras@gmail.com

 

Trakų rajono savivaldybės administracijos

Socialinės paramos skyriaus informacija

 

Nuotr. iš https://www.freepik.com/free-photo

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image