*alt_site_homepage_image*

Būkime atidūs – pavojų kelia sniegas ir apledėjimas !

Naujienos

Gausus ir šlapias sniegas, apledėjimas pavojingi ne tik žmonėms, jų saugumui, bet ir pastatams, nors apie tai dažnai pamirštama.   

Šlapio sniego  apkrova 1 kv.m gali siekti net apie 160 kg. Todėl atlydžio sniegas ir ledo varvekliai ant stogų kelia pavojų namo konstrukcijoms, gyventojų turtui bei praeivių saugumui.

Primename, kad už statinių saugų naudojimą, techninę priežiūrą bei saugią aplinką yra atsakingi statinių savininkai/naudotojai, kurie privalo vykdyti statinių priežiūrą, įskaitant sniego bei ledo varveklių šalinimą, ir/ar pavojingų zonų aptvėrimą.

Daugiabučių namų stogas, jo konstrukcijos, stogeliai virš laiptinių, balkonai, lietaus nuotekų sistemos yra viso namo gyventojų bendras turtas, todėl rūpintis privalu atsakingai.

Jei Jūsų daugiabučiui priskirtas administratorius (įmonė) – dėl priežiūros kreipkitės į įmonę.

Jeigu bendro naudojimo objektų priežiūrai įsteigta namo bendrija ar sudaryta jungtinės veiklos sutartis, priežiūra ir saugumu rūpinasi namo gyventojai patys.

Raginame pastatų savininkus, administruojančias įmones, bendrijų pirmininkus bei jungtinės veiklos sutarties atstovus nedelsiant įvertinti ir likusiu žiemos periodu stebėti sniego poveikį pastatų aplinkai, atkreipiant dėmesį į ant stogo kraštų  susikaupusį sniegą ir ledo varveklius, bei imtis atitinkamų prevencinių veiksmų (valymo/aptvėrimo darbų) užtikrinant saugią aplinką bei naudojimą.

Parengė

Artūras Lebed

Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus specialistas

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image