*alt_site_homepage_image*

Braziliškos melodijos užkaitins publiką Užutrakio dvaro terasoje

Naujienos

Portugalijos sostinėje Lisabonoje gyvuojanti populiari muzikos grupė „Forró Miór“ leidžiasi į ligšiol nepatirtą nuotykį – pirmąkart koncertuoja Lietuvoje. Apsilankymas unikalus, nes „Forró Miór“ gros tik vieną koncertą, kuris nuskambės ypatingoje erdvėje – Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje, festivalyje „Užtrakio vakarai“.


Ši grupė išsiskiria gaiviu muzikiniu originalumu – atlieka Brazilijoje paplitusią forro muziką, kuri populiari ir kaip atskiras muzikos žanras, ir kaip šokis. Muzikantai, būdami ištikimi braziliškoms tradicijoms, apjungia ir cumbia, milongos, svingo, sambos, afro-lotynų ritmiką, yra atviri improvizacijoms.

Forro muzika daugiausia skambėjo šiaurės rytų Brazilijoje. Jos ištakos – liaudies melodijose, šokiuose, be kurių neapsieidavo derliaus šventės, švenčiamos per vasaros saulėgrįžą. Šią muziką praėjusio šimtmečio viduryje ypač išpopuliarino žinomas brazilų akordeonininkas, dainininkas, kompozitorius ir poetas Luisas Gonzaga. Neilgai trukus šis savitas muzikavimas išplito po visą Braziliją. Apie 1970 metus forro nurungė bosanovų melodijos, bet maždaug nuo 1995-ųjų forro atgimė iš naujo. Šio stiliaus muzika įprastai skamba trimis instrumentais – akordeonu, zabumba (būgnu) ir trikampiu. Europos šalyse forro populiari jau ne vieną dešimtmetį, o šiuo metu išgyvena išties didelį pakilimą, dar daugiau – pagavo madingos muzikos bangą. Tradicinį šio stiliaus grupių sąstatą dažnai papildo bei praturtina ir kiti instrumentai.

Šios braziliškos muzikos pakilimo bangų viršūnėje ir yra „Forró Miór“, pasinėrusi ir į tradicijas, ir naujų melodijų bei ritmų paieškas. Įdomu, kad 2015 metais grupę subūrė trys italų muzikantai – akordeonininkas, kompozitorius Alberto Becucci, gitaristas, kompozitorius Nicolas Farruggia, perkusininkas Timoteo Grignani, ėmę drauge muzikuoti Florencijoje. Bendras kūrybinis projektas buvo jiems patiems netikėtai sėkmingas. Per pastaruosius metus gastroliuota 9 Europos šalyse, grota 40 miestų, nuskamėjo apie 200 koncertų.

Naujų muzikos paletės spalvų isiliejo, Lisabonoje prie grupės prisijungus iš Angolos kilusiam muzikantui Walter Martins. Tad brazilišką aistrą kursto ir afrikietiškų ritmų karštis.

„Forró Miór“ yra kupini kūrybos idėjų, vieną po kito leidžia muzikos albumus, gyvena kūrybiškai intensyviai, juos stvarsto Europoje išpopuliarėję forro muzikos festivaliai, jie laukiami žymių koncertinių salių ir klubų scenose.

Jų balsai ir melodijos atskraidina išraiškingus Brazilijos derinius, jų rankos audžia melodingą Viduržemio jūros poeziją, lieja energiją Pietų Amerikos alsavimu.

Ši grupė nuneš nepamirštamais harmonijos sąskambiais ir ritmais į plačių horizontų muzikines erdves.

Forró Miór“ koncertas vyks rugpjūčio 4 d., sekmadienį, Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje, koncerto pradžia – 19 val.

Muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“ globoja Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Festivalį rengia Rūdiškių muzikos mokykla ir VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai, remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Išsamesnė informacija www.uzutrakiovakarai.lt.

Festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image