*alt_site_homepage_image*

Atnaujintoje Trakų meno mokykloje – ir nauja veikla

Naujienos

Trakų rajono savivaldybės administracija, Trakų meno mokykla, Gižycko miesto ir rajono savivaldybės (Lenkija) baigia įgyvendinti projektą „Gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas Trakų ir Gižycko rajonuose“ /„Cultural and natural heritage preservation and adaptation ir Trakai and Gizycko districts“ Nr. LT-PL-1R-101, kurio bendras tikslas – skatinti turizmo augimą prisidedant prie Trakų ir Gižycko rajonų patrauklumo.


Projektas vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas.

Projekto metu buvo vykdomos bendros veiklos, skirtos tarpvalstybinio turizmo plėtrai: Trakų ir Gižycko vietovėse buvo suorganizuoti keturių tarptautinių kultūrinių renginių ciklai 4 UNITY & ART: tarptautinės meno stovyklos abipus sienos, Tautinių šokių ir dainų festivalis Gižycko valsčiuje, Tarptautinis muzikos festivalis Trakuose.

Projekto įgyvendinimo metu turizmui pritaikyti kultūros ir gamtos paveldo objektai, esantys Trakų ir Gižycko rajonuose (Trakų meno mokykla ir Boyen tvirtovė Gižycke). Per keletą projekto įgyvendinimo metų, po rekonstrukcijos iš naujo atgimė Trakų meno mokyklos pastatas: pakeistas stogas, langai, atnaujinta koncertinė salė, kabinetai, įrengtas keltuvas neįgaliesiems, pastatyta lauko scena ir kt.

Po renovacijos atgimusioje Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje prasidėjo renginiai. 2019 m. gegužės 30 – birželio 2 d. vyko pirmasis Trakų Salos pilies fortepijoninio kvarteto „Confero“ organizuotas muzikos festivalis „Klasika Trakuose 2019“. Tai – koncertų ciklas, kviečiantis į aukščiausios kokybės, profesionaliąją muziką bei geriausius Lietuvos ir pasaulio atlikėjus pristatančius koncertus Trakuose bei galimybe jauniesiems muzikos talentams iš Lietuvos dalyvauti nemokamuose pasaulinio lygio meistriškumo kursuose.

„Confero“ vizija – Trakai – Lietuvos kultūros sostinė tarptautiniu mastu – miesto gyventojams ir svečiams siūlanti prieinamus klasikinės muzikos koncertus bei reprezentuojanti Trakus kaip kultūros traukos centrą. Ilgai netilo ovacijos ir susižavėjimo šūksniai po pirmojo festivalio koncerto, kuriame grojo smuikininkas Algirdas Šochas (Vokietija), pianistai Ugnius Pauliukonis (Jungtinė Karalystė) ir Mayuko Arita (Japonija). Koncerto klausėsi ne tik trakiečiai, bet ir gausi Trakų miesto partnerių iš Vokietijos, Sakartvelo, Ukrainos, Baltarusijos delegacija. Festivalio metu puikioje Trakų meno mokyklos salėje vyko ir dveji pianisto Ugniaus Pauliukonio bei kompozitoriaus ir pianisto Leon Gurvitch (Vokietija) meistriškumo kursai, kuriuose dalyvavo moksleiviai ir studentai iš Lietuvos ir užsienio.

Siekiant skatinti turizmą Trakų rajone, Trakų meno mokykloje bus organizuojamos viešos parodos, kurias nemokamai galės lankyti miesto svečiai.

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2017-01-01 – 2019-06-30

Bendra projekto vertė: 992 871, 53 Eur

Skirta Europos Sąjungos parama: 843 940,77 Eur
 
 

Trakų rajono savivaldybės administracijos ir Trakų meno mokyklos informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image