Iš viso rezultatų:

Naujienos

SVARBI INFORMACIJA

           

Informuojame, kad Civilinės metrikacijos skyrius prioriteto tvarka gyventojus aptarnauja nuotoliniu būdu: metrikacijos paslaugų informacine sistema MEPIS, elektroniniu paštu, telefonu.

Kilus klausimų darbo metu galite kreiptis tel. (8 528) 58322, mob tel. (8 609) 98233, elektoniniu paštu: metrikacija@trakai.lt.

Prašymus bei kitus dokumentus Civilinės metrikacios skyriui galite pateikti:

  • metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje: https://mgvdisisorinis.registrucentras.lt.
  • registruotu paštu ar per kurjerį, siunčiant adresu: Trakų rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriui, Vytauto g. 33, Trakai.
  • siunčiant elektroninio ryšio priemonėmis, elektroniniu paštu metrikacija@trakai.lt.

 

 

Civilinės metrikacijos skyriaus informacija

 

REKOMENDACIJOS CIVILINĖS METRIKACIJOS ĮSTAIGOMS

DĖL DARBO ORGANIZAVIMO EKSTREMALIOS SITUACIJOS LAIKOTARPIU

1. Skatiname civilinės metrikacijos įstaigas, suderinus su savo savivaldybių administracijų vadovybe, imtis priemonių, kad būtų užtikrintas, kiek įmanoma, saugesnis būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimas.

2. Rekomenduojame visoms civilinės metrikacijos įstaigoms kuo daugiau paslaugų teikti nuotoliniu būdu: informaciją ir konsultacijas gyventojams rekomenduojama teikti el. paštu arba telefonu, o prašymus įregistruoti civilinės būklės aktus, kiek tai įmanoma pagal paslaugos pobūdį ir galiojantį teisinį reguliavimą, priimti per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą ar kitais teisės aktuose nustatytais būdais.

3. Savivaldybėse, kuriuose paskelbtas lokalus karantinas, rekomenduojama riboti dalyvaujančiųjų santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičių iki 5 asmenų (neįskaičiuojant civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojo).

4. Jeigu konkrečioje civilinės metrikacijos įstaigoje dėl saviizoliacijos ar kitų priežasčių nėra darbuotojų, kurie turėtų įgaliojimus ir kompetenciją organizuoti santuokos registravimo ceremoniją, rekomenduojama būsimiesiems sutuoktiniams pasiūlyti santuokos registravimą perkelti į vėlesnę datą. Jei dėl svarbių priežasčių norintys susituokti asmenys negali santuokos datos nukelti į vėlesnę datą, siūlytume bendradarbiauti su artimiausių savivaldybių civilinės metrikacijos įstaigomis ir, jei sutariama, pasiūlyti norintiems tuoktis asmenims santuokos registravimo ceremoniją perkelti į kitos savivaldybės civilinės metrikacijos įstaigą. Jeigu būsimieji sutuoktiniai nusprendžia santuoką registruoti kitoje civilinės metrikacijos įstaigoje, prašymą įregistruoti santuoką priėmusi civilinės metrikacijos įstaiga jiems grąžina jau sumokėtą valstybės rinkliavą. Ši rinkliava turėtų būti sumokama į tos savivaldybės administracijos sąskaitą, kurios civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojai registruos santuoką.

5. Savivaldybėse, kuriuose paskelbtas lokalus karantinas, rekomenduojame šiuo laikotarpiu atsisakyti registruoti santuoką sutuoktinių pasirinktoje vietoje ir ceremoniją perkelti į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas. Visose kitose savivaldybėse rekomenduojame, atsižvelgiant į Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių 69 punktą, prieš santuokos ceremoniją sutuoktinių pasirinktoje vietoje įvertinti, ar dėl planuojamo santuokos ceremonijos dalyvių skaičiaus, ceremonijos patalpų ploto ir kitų aplinkybių nekils padidintas pavojus civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojams užsikrėsti Covid-19 ligą (koronaviruso infekcija). Jeigu toks pavojus nustatomas, rekomenduojame kuo anksčiau būsimiesiems sutuoktiniams pasiūlyti santuokos registravimo ceremoniją perkelti į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas.

6.Rekomenduojame nedelsiant informuoti visuomenę apie civilinės būklės aktų registravimo paslaugų teikimo pasikeitimus savivaldybių interneto svetainėse ir savivaldybės socialinių tinklų paskyrose.

7. Organizuojant civilinės būklės aktų registravimo paslaugų teikimą, rekomenduojame laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl aplinkos valymo, vėdinimo ir dezinfekcijos, dėl rankų higienos ir kt. bei sekti aktualią informaciją, skelbiamą www.sam.lrv.lt arba www.koronastop.lt puslapyje.

 

LR Teisingumo ministerijos informacija

 

 

Kita aktuali informacija:

 • Civilinės būklės aktų statistika

 • Asmenų, ketinančių sudaryti santuoką Trakų r. savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, sąrašai

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis