*alt_site_homepage_image*
2024-05-24 18:00 Lentvario kultūros centras (Klevų al. 20)

Gegužės 24 d. Lentvario kultūros centre prasideda projekto „Dainų šventės aidai“ kelionė po Trakų seniūnijas. „Dainų šventės aidai“ – tai Šimtmečio Lietuvos dainų šventės sukakčiai skirtos parodos ir jos atidarymo renginių ciklas Trakų ir Elektrėnų savivaldybėse, kuriuo siekiama, visuomenei pristatyti Zenono Vilbranto (1949–2011), ilgamečio Trakų rajono fotokorespondento sukauptus didelius fotografijų archyvus, kuriuose užfiksuotos akimirkos iš daugelį metų Trakuose vykusių regioninių dainų švenčių - vienų iš įspūdingiausių ir svarbiausių to meto kultūrinių renginių.

Paroda keliaus po visas aštuonias Trakų rajono savivaldybės seniūnijas bei Elektrėnų savivaldybę ir pabaigs savo kelionę Bijūnų daugiafunkciame centre, taip priartinant šimtmečio Lietuvos dainų šventę į rajoną, mažinant kultūrinę bei socialinę atskirtį, kad kiekvienas savivaldybių gyventojas, net ir atokiau gyvenantis, galėtų pajusti šventės dvasią, įsitrauktų į kultūrinę veiklą.

Parodoje bus eksponuojamos iš fotografo Zenono Vilbranto archyvų, kuriuos sutiko paskolinti fotografo dukra, negatyvų atgaivintos ir įrėmintos nuotraukos, taip pat didelio formato nuotraukos, atspindinčios mūsų krašto - dzūkų - liaudies kostiumus, perkeltos ant drobelinio audinio, sujungiant senąsias tekstilės tradicijas su šiuolaikinėmis spaudos galimybėmis.

Parodos atidarymas vyks gegužės 24 d. 18:00 val. Lentvario kultūros centre. Renginys nemokamas. Renginio metu bus filmuojama, fotografuojama, medžiaga viešinama.

Projekto organizatorius: aktyvioji Bijūnų bendruomenė, patikėjusi idėjos aktualumu. Sumanytoja: Dovilė Bagdanavičienė, Trakų rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė

Lentvario kultūros centro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image