Iš viso rezultatų:

OKT/Vilniaus miesto teatras spektaklis "Dugne", rež. O. Koršunovas

18 Spalio 2020 Trakų kultūros rūmai 17:00
OKT / Vilniaus miesto teatras kviečia į spektaklį "Dugne"
Režisierius Oskaras Koršunovas
 
„Dugne“ – tai laboratorija, kurioje bandomieji esame mes patys. Ją pradėjome kurti jau statydami „Hamletą“. Tai buvo pirmasis mūsų teatro spektaklis, kai galvojome ne apie rezultatą, o siekėme išmėginti, surasti save, prieiti tokį aktorinį organiškumą, kai aktorius kuria personažą, tačiau nepraranda tikroviškumo, lieka savimi. M. Gorkio tekstas tampa aktualus tik tuomet, kai aktorius sugeba personažą išauginti savo dirvoje, kai kurdamas jį remiasi savo patirtimi. Tai ir yra didžiausias laboratorijos tikslas. Būtent ta aktoriaus asmenybės ir kuriamo kito, jam svetimo personažo sankirta. Tam pasirinkome ir specialią erdvę, atsisakėme pjesės siužeto ir istorijos.
„Dugne“ aktoriai fiziškai taip pat labai priartėjo prie žiūrovo. „Hamlete“ aktorius buvo pasodintas prie veidrodžio, kuriame išvydo nebe save, o tas kitas jį trikdė ir neleido meluoti, o čia mes išdrįsome sėstis taip arti žiūrovo arba žiūrovą pasodinti taip arti aktoriaus, kad nebeliko jokios galimybės išvengti tos akistatos. Šiame susitikime nebeturi įtakos nei teatrinės širmos, nei apšvietimas, nei teatro magija. Viskas yra be galo atvira.
Tokį spektaklį kurti mane padrąsino ir pastūmėjo dalinė „Dugne“ nesėkmė Oslo nacionaliniame dramos teatre. Ten didžioji teatro scena, epochos atkūrimas, tam tikras demonstratyvumas sukliudė iš tikrųjų atverti tą žmogiškumą, apie kurį kalba M. Gorkis.“
 
Scenografija
Dainius Liškevičius ir Oskaras Koršunovas
Kostiumų dailininkas
Agnė Kuzmickaitė
Muzika
Antanas Jasenka
Vaidina
SATINAS - Dainius Gavenonis
NASTIA - Rasa Samuolytė
AKTORIUS - Darius Gumauskas
BUBNOVAS - Julius Žalakevičius
BARONAS - Darius Meškauskas
KLEŠČIUS - Jonas Verseckas
TOTORIUS - Tomas Žaibus
ALIOŠKA - Giedrius Savickas
KVAŠNIA - Nelė Savičenko
MEDVEDEVAS - Rytis Saladžius
 
Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis