Iš viso rezultatų:

Šienapjūtės šventė- varžytuvės Bijūnuose džiugino tradicijomis ir šventine nuotaika

2019-07-09
Šienapjūtės šventė- varžytuvės Bijūnuose džiugino tradicijomis ir šventine nuotaika

Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Bijūnų bendruomenė surengė tradicinę kaimo šienapjūtės šventę-varžytuves.


Tai Žemės ūkio ministerijos remiamas bendruomenių projektas. Šį projektą taip pat parėmė Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros rūmai, Bijūnų bendruomenė.

Prieš šventę kaimo gyventojai buvo kviečiami gaminti šieno, šiaudų ar žolynų skulptūras. Šventės metu vyko šių darbų paroda. O atvykusius svečius pasitiko simbolinis vasaros šauklys, kurį pagamino ir žolynais papuošė Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro darbuotojai.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Trakų rajono savivaldybės tarybos narė, Bijūnų bendruomenės pirmininkė Inesa Židonytė. Visus susirinkusius pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir bendruomenei įteikė trispalvių bijūnų puokštę. Seimo nario Jono Liesio patarėja Vilma Puišienė pasveikino su Lietuvos valstybės diena ir bendruomenei padovanojo trispalvę. Susirinkusius pasveikino Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Jadvyga Dzencevičienė.

Šiemet renginį vedė šauni, smagi ir visiems labai patikusi pramoginė grupė iš Klaipėdos JUMS. Prasidėjo šienapjūtės darbų pristatymas. Pirmiausia visi buvo pakviesti pažiūrėti, kaip galandamas dalgis. O po to dalyvauti šienavimo varžytuvėse, kur buvo vertinamas ne greitis, o šienavimo kokybė. Varžytuvėse aktyviai dalyvavo ne tik vyrai, bet ir kelios dailiosios lyties atstovės, kurios šienavimo kokybe visai nenusileido vyrams. Toliau sekė šieno grėbimo ir kupetos statymo varžytuvės. Po darbų „lauknešėliais“ buvo apdovanoti visi dalyvavusieji.

Tarpuose tarp varžytuvių ir po jų visus linksmino grupė JUMS, vyko žaidimai, šokiai.

Devintą valandą vakaro visi susirinkusieji kartu su visa Lietuva ir užsienio lietuviais giedojo Tautinę giesmę. Po himno meninę šventės programą tęsė Bijūnų kaimo meno megėjų kolektyvas (vadovas Juozas Petravičius). Susirinkusieji toliau linksminosi, bendravo, šoko. Visi buvo vaišinami tradicine Dainiaus Jurgelevičiaus virta žuviene, kibinais, kitais Bijūnų šeimininkių patiekalais. Jaunimas būrėsi prie naktigonės laužo.

Šis tradicinis renginys leido pabendrauti skirtingų kaimo kartų gyventojams, pabūti kartu, prisiminti senąsias kaimo tradicijas, pasisemti patirties. Smagu, kad tokie renginiai vyksta kaime, o gausiai rinkdamiesi ir aktyviai dalyvaudami renginyje gyventojai tik parodo, kad kaimo žmogui reikia pramogų, leidžiančių pabendrauti, pailsėti po sunkių vasaros darbų.
 

Milė Blaževičienė 
Bijūnų bendruomenės narė, projekto vadovė ir renginio organizatorė

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis