Lentvario miesto bibliotekoje lankėsi šmaikštus, žodžio kišenėje neieškantis, trykštantis energija vaikų rašytojas – Tomas Dirgėla.
Jis pristatė savo devintąją knygą „Benas – sapnų siuvėjas“ bei papasakojo, kaip atsirado visos kitos jo knygos. Autorius skaitė įdomiausias ištraukas apie Beną ir sapnų adatą, paaiškino vaikams, kas būna, kai adata patenka į blogas rankas. Vėliau T. Dirgėla atskleidė vaikams jų sapnų reikšmes, surengė didžiausio „Lentvario miegaliaus“ konkursą. Žaidimo nugalėtojas Arijus iš 3 klasės nusipelnė prizo – kakavos gėrimo prieš miegą. Tomas gausiai atsakinėjo į vaikų klausimus: kaip jis tapo rašytoju, kiek laiko rašoma knyga, kuri jo pati mėgstamiausia, iš kur kyla idėjos knygos siužetui ir pavadinimui, kokią knygą jis šiuo metu rašo ir dar daug kitų klausimų.
T. Dirgėla yra parašęs ir išleidęs 9 knygas vaikams. Greitai pasirodys ir dešimta knyga, pačios pirmosios detektyvinių galvosūkių knygos „Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla“ tęsinys – „Domas ir Tomas. Mokytojos peruko byla“. Pirmoji šios serijos knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ 2017-aisiais pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) antrąją premiją už geriausią metų knygą vaikams. Pastaruoju metu T. Dirgėlos kūriniai nuolat atsiduria skaitomiausių ir perkamiausių knygų dešimtukuose.
T. Dirgėla gimė 1989 metais. Baigė Palangos senąją gimnaziją, Lietuvos edukologijos universitete įgijo filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo lietuvių kalbos mokytoju, žurnalistu, teko padirbėti ir vaikų darželyje. Pradėti rašyti mažiesiems jį pastūmėjo vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Šiuo metu T. Dirgėla – vienas mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų, LRT radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas“ kūrėjas ir vedėjas.
Tomas mano, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. Autorius neretai vadinamas linksmiausiu vaikų rašytoju. Tuo jis ir vadovaujasi bendraudamas ir pristatinėdamas savo kūrybą vaikams.
Rašytojas papasakojo vaikams, kad jau pradinėje mokykloje ėmė rašyti eilėraščius. Lietuvių kalbos mokytoja vežiodavo jį po visą Lietuvą, po įvairius konkursus, nes jam ten puikiai sekdavosi. Su laiku jo eilėraščiai ilgėjo, rimtėjo, kol tapo linksmomis istorijomis vaikams. Tomas taip pat mėgo ir žaidė krepšinį, jo žodžiais tariant, sekėsi visai neblogai, bet dešimtoje klasėje meilę krepšiniui galutinai įveikė pomėgis kurti.
Autorius džiaugiasi, kad greitai pasirodys ir paveikslėlių knyga, kurią jis jau seniai brandino žaisdamas su sūnumi. Taip pat pasirodys knyga apie kunigaikštį Vytautą, kuris atvyksta ieškoti savo dingusios karūnos Trakų pilyje.
Mokykloje Tomui atrodė, kad istorija yra sunkus ir liūdnas reikalas, todėl sugalvojo, kaip su humoru sudominti vaikus ir pristatyti tų laikų istorijos įvykius. Rašytojas planuoja išleisti ir knygą suaugusiems „Laiškai sūnui“ apie tėčio ir sūnaus santykius.
Susitikime netrūko šypsenų, juoko, gerų emocijų, linksmų žaidimų. Vaikai dėkojo ir linkėjo svečiui sukurti daug naujų knygelių, pažadėjo jas su malonumu skaityti. Tuo metu T. Dirgėla tvirtai pažadėjo lentvariečiams sugrįžti pas juos su naujomis istorijomis.
Rūta Minkevičienė
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė