*alt_site_homepage_image*

Grendavės biblioteka pakvietė į viktoriną, skirtą Pasaulinei žemės dienai

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė žemės diena – astronominis pavasaris. Pasaulinę žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.

Tai diena, kai daugiau nei įprastai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, siekiant atkreipti dėmesį į mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimą, negalvojant apie ateities kartas. Visuomenė skatinama diskutuoti aplinkosauginėmis temomis ir priimti palankius aplinkai sprendimus.

Pasaulinė žemės diena sutampa ir su tuo laikotarpius, kai po žiemos pradedame tvarkyti aplinką, sodiname medelius, laukiame pargrįžtančių paukščių ir keliame jiems inkilus. Su šia diena į mūsų kiemus ir sodybas ateina tikras, ilgai lauktas pavasaris. Širdis džiugina ne tik skambi vyturio giesmė, bet ir besiskleidžianti augmenija, vis labiau šildanti saulutė bei šniokščiantis lietus.          

Kovo 20-ąją Grendavės bibliotekoje vyko renginys, skirtas Pasaulinei žemės dienai paminėti. Jauniesiems bibliotekos lankytojams toks renginys jau tapo tradiciniu, nes yra rengiamas kiekvienais metais.

Šiemet bibliotekoje vyko viktorina „Pasaulis aplink mus“, kurios metu dalyviai buvo supažindinti su bibliotekininkės paruoštu pranešimu apie mus supančią aplinką ir su ja susijusius iššūkius: taršą, gamtos stichijas, niokojančias mūsų planetą. Visi kartu galvojome, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie šių problemų sprendimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Susirinkusieji aktyviai dalyvavo diskusijoje, spėjo mįsles, sprendė įvairius galvosūkius bei atliko viktorinos užduotis. Taip pat susipažino su literatūros paroda, veikiančia bibliotekoje, kurioje pristatomos mus supančio pasaulio aktualijos. Kiekvienas viktorinos dalyvis parašė po palinkėjimą mus supančiai aplinkai, – kokią jis ją norėtų matyti dabar ir ateityje.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdiene veikla jas spręsti. Mūsų maži, nors atrodytų ir nežymūs, darbai padeda tausoti Žemės išteklius.

Tegul Žemės dienai skirti renginiai suvienija visus bendram susirūpinimui dėl mūsų bendros ateities, švarios gamtos bei Žemės planetos išsaugojimo ateities kartoms.

Regina Karpičienė

Trakų rajono viešosios bibliotekos Grendavės  padalinio vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image