*alt_site_homepage_image*

Brandos egzaminų pagrindinė sesija įgauna pagreitį

 

 

Neseniai informavome, kad balandžio 24, 25 dienomis mūsų savivaldybėje prasidėjo brandos egzaminų pagrindinė sesija.


 

 

Pirmieji egzaminus laikė kandidatai (abiturientai, buvę mokiniai, eksternai), pasirinkę anglų, rusų kalbų valstybinius brandos egzaminus. Iš 198 kandidatų, pasirinkusių anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą, 191 jau laikė gegužės 11 d. minėto egzamino kalbėjimo dalį. Taip pat 27 savivaldybės mokyklų abiturientai laikė lenkų gimtosios kalbos mokyklinį brandos egzaminą gegužės 22 d.

Atkreiptinas dėmesys, kad šių metų pagrindinės sesijos brandos egzaminai vyks darbo dienomis (išskyrus anglų bei lietuvių kalbos ir literatūros šeštadieniais) kas antra ar trečia diena. Šią gegužės mėn. paskutinę savaitę savivaldybės mokyklose vykdomi net trys brandos egzaminai: chemijos gegužės 28 d., informacinių technologijų gegužės 30 d. ir lietuvių kalbos ir literatūros birželio 1 d.

Artėjant birželio 1-ajai, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino dienai, visiems kandidatams ir brandos egzamino vykdytojams siūlome iš anksto susipažinti su egzamino vykdymo reikalavimais, parengtais pagal 2018–2019 metų brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą. Juos dalyko brandos egzamino vykdymo dieną kandidatams primins ir egzamino vykdytojai. Primename, kad birželio 1 dieną:

1. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikys šių mokyklų abiturientai, buvę mokiniai ir išoriniai kandidatai:

1.1. Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos egzamino centre – 72:

Lentvario Henriko Senkevičiaus, Lentvario „Versmės“, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Paluknio Longino Komolovskio, Paluknio „Medeinos“, Rūdiškių gimnazijų ir Trakų suaugusiųjų mokymo centro;

1.2. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos centre – 112:

Aukštadvario, Onuškio Donato Malinausko, Trakų ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijų.

2. Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą laikys šių mokyklų kandidatai:

2.1. Aukštadvario žemės ūkio mokyklos egzamino centre – 24:

Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, Aukštadvario ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijų;

2.2. Lentvario „Versmės“ gimnazijos egzamino centre – 34:

Lentvario „Versmės“, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Paluknio „Medeinos“, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijų;

2.3. Trakų gimnazijos egzamino centre – 122:

Rūdiškių, Trakų Vytauto Didžiojo, Trakų gimnazijų ir Trakų suaugusiųjų mokymo centro.

Dar kartą primename, kad kandidatai, laikysiantys brandos egzaminus, turėtų atvykti į egzaminų centrus ne vėliau kaip pusę valandos iki 9. 00 val., nes prie egzamino patalpos turi ateiti ne vėliau kaip prieš 15 minučių iki brandos egzamino pradžios. Tikslų vykimo ir egzamino laiką galima sužinoti savo mokyklose. Kandidatai ir egzaminų vykdytojai, atvykdami į brandos egzaminą privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą. Į brandos egzamino patalpą leidžiama įsinešti tik konkrečiam egzaminui reikalingas priemones. Mobiliojo ryšio ir kitas informacijos perdavimo ar priėmimo priemones įsinešti draudžiama. Prieš egzaminą visus atsineštus asmeninius daiktus egzaminų centruose galima palikti paskirtose saugomose patalpose (bet ne asmeninėse spintelėse) ir po egzamino juos pasiimti.

Kreipiamės į Trakų miesto šventės organizatorius: pagal galimybes birželio 1 d. organizuoti sporto renginius toliau nuo Trakų ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijų, paskirtų egzaminų centrais, ir sureguliuoti triukšmą aplinkoje keliančius garsus nuo 9.00 val. iki 13.00 val.

Linkime sėkmės visiems kandidatams, laikysiantiems lietuvių kalbos ir literatūros ir kitus brandos egzaminus, vyresniesiems vykdytojams, administratoriams ir vykdytojams, organizuojantiems ir vykdysiantiems juos.
 

Švietimo skyriaus informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image