*alt_site_homepage_image*

Birželio 1d. šventės „Trakų vasara 2019“ metu miestas bus atiduotas pėstiesiems

 

Birželio 1 d. nuo 8 val. ryto iki 24 val. Trakuose bus draudžiamas arba ribojamas eismas ir tik į nedidelę miesto dalį (tarp transporto žiedų Vytauto g. prie autobusų stoties ir Karaimų g. gale) bus galima patekti automobiliu.


 

 

Tradiciškai pirmąjį birželio savaitgalį šurmuliuoja miesto šventė „Trakų vasara 2019“, skelbianti vasaros sezono atostogų, linksmybių ir gausybės renginių pradžią.

Visame Trakų mieste – Vytauto, Karaimų gatvėse, kitose atvirose erdvėse vyks kultūros ir sporto renginiai.

Tris dienas kviesime Trakus pažinti lėtai – vyks interaktyvus žaidimas „Pažink Trakus lėtai“ – kviečiantis per 3 šventės dienas aplankyti visas Trakų lankytinas vietas, kiekvienoje iš jų interaktyviai atsižymėti savo išmaniajame telefone.

Aplankius visus – gauti prizo kodą, kur bus galima laimėti gausybę įvairiausių prizų. O jie tokie – iškylos laiveliais, restoranų ir kavinių dovanų kuponai, SPA procedūros, nakvynė šeimai, maudynės pirtyje, žaidimo „Surink Lietuvą“ magnetukai, turistiniai žemėlapiai, kelionių žurnalai ir dar visa gausybė prizų. Laimėjus Trakų krašto tradicinių amatų centro įsteigtą prizą – edukacinę programą ir ekskursiją „Pažink Angelų kalvą“ galima bus pasikviesti visą giminę – prizas skirtas net iki 15 asmenų.

Karaimų gatvėje tradiciškai šurmuliuos Rotušės turgus ir IV Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo mugė, scenoje prieš Salos pilį – pučiamųjų instrumentų orkestrų „Atataria vamzdžiai“ festivalis, vakaro koncertas, kurį vainikuos fejerverkų ir lazerių šou.

Scenoje prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio – Trakų krašto kolektyvų koncertas „Gyvos kalbos gyvų žmonių versmė“ ir Tarptautinis muzikos ir šokių festivalis „Žvaigždūnė“, „Visi šokam zumba“, jaunimo grupių pasirodymai.

Vytauto gatvėje – Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė „Smalsučių pasaulis“ įsikurs aikštėje prie kultūros rūmų (Vytauto g. 69), Lietuvos policijos programa, nuo cerkvės (Vytauto 32) iki Kranto g. įsikurs „Fahion bazaar“ miestelis, jaunimo erdvė – Totorių skverelyje prie Trakų r. savivaldybės (Vytauto g. 33), lauko kavinės.

Galvės ežere – tarptautinė jachtų regata „Galvės taurė“, Birutės g. – vaikų tarptautinis futbolo turnyras.

Ir dar visa gausybė kultūros ir sporto renginių, skirtų visai šeimai.

Kasdien vis pasipildančią šventės programą rasite:

FB paskyrose „Trakų rajono savivaldybė“, „Trakų vasara 2019“, „Renginiai Trakuose“, „Turizmas Trakuose“, „Trakai Visit“.

www.trakai-visit.lt ir www.trakai.lt

Birželio 1 d., vadovaujantis Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. P2E-305, bus ribojamas ar draudžiamas eismas ( žr. schemą).

Visiems keliaujantiems į šventę iš kitų miestų rekomenduojame:

** keliauti viešuoju transportu traukiniu – iš Vilniaus 10 traukinių per dieną (www.litrail.lt)

** autobusu iš Vilniaus autobusų stoties 6, 28 ir 29 aikštelių – važiuoja apie 40 maršrutinių autobusų.

Keliaujantiems nuosavu transportu teks susidurti su transporto kamščiais, nes įvažiavus į Vytauto g. nuo autobusų stoties už 500 m – akligatvis. Taip pat ir važiuojantiems nuo Kauno pusės įvažiavimas į Karaimų g. taip pat už 500 m – akligatvis.

Rekomenduojame statyti automobilius Užutrakio, Akmenos paplūdimio aikštelėse – o iš ten atvykti dviračiu ar turistiniu traukinuku, kuris birželio 1 d. važiuos nuo Užutrakio iki stoties dažnesniu grafiku.

Turistiniams autobusams, atvykstantiems nuo Vilniaus ir Aukštadvario pusės – rekomenduojame važiuoti Plomėnų g. , įsukus į Karaimų g. važiuoti iki parkavimo aikštelių („Senosios kibininės“ ir „Le Vivier“ kavinių – Karaimų 66/64 ).

Išleidus turistus – išvažiuoti į prie Akmenos paplūdimio esančias aikšteles. Po to vėl atvykti į išleidimo vietą ties Karaimų g. 65 – paimti turistus.

Turizmo verslo, paslaugų atstovams, kelionių organizatoriams rekomenduojame organizuoti iš anksto prekių pristatymo logistiką, informuoti apie eismo ribojimą /draudimą savo užsakovus, taip pat planuoti turistinių grupių atvykimui į Trakų senamiestį ilgesnį laiką– skaičiuojant tai, kad reikės turistams paėjėti iki pilies, laivų, kavinių ilgesnį atstumą, nei įprastai.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija
 
 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image