Nauja pažintis, kuri nustelbia daugelį susitikimų ir įvykių. Ši pažintis įvyko lapkričio 22 dieną Trakų rajono savivaldybėje – Ukrainos didvyriu vadinamas penkiolikmetis Andrijus Pokrasa susitiko su bendravardžiu Trakų savivaldybės meru Andriumi Šatevičiumi, kad papasakotų apie kovojančią savo šalį.
Andrijus – tai tas paauglys, kuris karo Ukrainoje pradžioje pilotuodamas savo droną, nustatė tikslias rusų konvojaus, važiavusio Žitomyro keliu link Kijevo, koordinates ir jas perdavė savo šalies kariams. Ukrainos karinės pajėgos pagal Andrijaus duomenis sunaikino net 70 tankų koloną.
Andrijus Trakuose lankėsi su savo šeima – tėveliu Stanislavu, mama Irina ir sesute Katerina. Jaunuolis papasakojo ne tik apie šį įvykį, savo ateities planus, kurią sieja su technologijomis. Jo tėvai pasidalijo mintimis, kaip gyvena ir kovoja Ukrainos žmonės, pasiryžę iškovoti laisvę šaliai nepaisant nieko. Svečiai šiltai kalbėjo apie padedančius šioje kovoje lietuvius ir Lietuvą, žavėjosi pamatyta Trakų pilimi, ežerais. Ukrainiečių šeima vieši Lietuvoje Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus kvietimu.
Karui užklupus, Andrijus su mama ir sesute buvo keliems mėnesiams pasitraukę į Lenkiją, tačiau neilgai trukus grįžo į gimtus namus netoli Kijevo.
Meras A. Šatevičius pastebėjo, kad rajone gyvena nemažai nuo karo pasitraukusių ukrainiečių šeimų, kurioms padeda savivaldybės įmonės, organizacijos, atskiri žmonės savo aukomis. Paramą Ukrainos miestų Ivano Frankivsko ir Lucko gyventojams yra skyrusi ne tik rajono savivaldybė, bet ir Vokietijos miestas partneris Reinė. „Didvyriški žmonės ir didvyrių šalis“, – apie Ukrainą tvirtino meras.
Meras šios šiltos ir jaudinančios pažinties proga svečiams įteikė atminimo dovanėlių ir sulaukė staigmenos. Andrijus savo bendravardžiui Trakų savivaldybės merui įteikė pakabuką su užrašu, pagamintą iš sunaikinto tanko metalo. Simbolį, kad Ukraina nugalės.
Trakų rajono savivaldybės informacija
Nuotraukoje:(iš kairės) Andrijus Pokrasa ir jo bendravardis Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, dovanų gavęs suvenyrą, padarytą iš karo ugnyje degusio metalo.
Sigitos Nemeikaitės nuotr.