Iš viso rezultatų:

Akcija „Darom“ – gegužės 7– 8 d. !

2021-05-06
Akcija „Darom“ – gegužės 7– 8 d. !

„DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“! Žvelgiant retrospektyviai, akcija visuomet buvo dedikuota viešųjų erdvių tvarkymui, tad šio aspekto ir nesiruošiame keisti. Norime pabrėžti, jog pavasaris nėra tik sandėliukų ir namų švarinimosi metas – tai galime daryti ištisus metus, o sušilus orams kviečiame keliauti į gamtą. Į mišką, parką ar pažintinį taką eikime pasiimdami ir šiukšlių maišą.

Šį pavasarį švarinimosi akcijoje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu. Naujai sukurtoje ir vartotojui pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos. Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas nemokamai priduoti į Lentvario didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, Trakų g. 1A, Lentvaris arba išmesti miesto konteineriuose.

Ką daryti akcijos metu radus pavojingų atliekų?..

Nerimauti nėra ko – jomis pasirūpins DAROM partneris „Toksika“!

Pavojingas atliekas (dažų, klijų, lakų atliekas, buityje naudojamus cheminius valiklius, pasenusius vaistus , visų tipų užterštas pakuotes, baterijas, akumuliatorius, elektronines atliekas bei kt.) priduoti galėsi VILNIUJE.

Aikštelių sąrašas skelbiamas čia https://www.mesdarom.lt/atlieku-pridavimas/

ATSINAUJINUSIOS 2021 M., AKCIJOS FORMATAS

·         KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis;

·         KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas;

·         KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?

1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“) ar seniūnijų.

2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje (bei iš anksto paskelbti www.mesdarom.lt puslapyje) arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.

3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje arba informuoti seniūniją.

„Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų! Norisi tikėti, jog vieną dieną būsime tvarūs ne tik besirenkant maistą, marškinėlius ar namų statybos būdus, bet ir mąstysime sąmoningai. Tvari mąstysena kalba apie „aš“, bet mąsto apie „mes“. Tokio mąstymo tikslas yra gerinti šiandieną siekiant, kad rytdiena būtų lengvesnė visiems, o ne tik „man“. Jei išmokome pasiimti daugkartinius maišelius eidami apsipirkti, galbūt dabar jau galime pratintis išeinant į gamtą pasiimti ir šiukšlių maišus?“, – svarsto Toma  Buivydaitė, kalbėdama apie ilgalaikius akcijos siekius ir organizacijos viziją.

Akcija „Darom“ vyks gegužės 7–8 d. visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

Išsamesnę informaciją suteiks seniūnijos, kurioje planuosite tvarkytis, seniūnas.

Kontaktus galite rasti čia:

https://www.trakai.lt/struktura-ir-kontaktai/58/seniunijos/d25 

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis