Iš viso rezultatų:

Trakų saulės eglė

 

Unikalios Kalėdos Trakuose – puošime eglę iš saulės modulių

Nusprendėme tapti pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame bus pastatyta Kalėdų eglutė iš saulės modulių. Šią novatorišką, tvaraus energijos panaudojimo idėją Trakų rajono savivaldybei pasiūlė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Manome, kad Trakuose Kalėdų eglė būtinai turi būti papuošta šviečiančiomis girliandomis ir skleisti jaukumą, šventinę nuotaiką, tačiau brangstanti elektros energija vertė susirūpinti, kiek tai kainuos. Daug svarstyta apie patiriamą energetikos krizę ir taupymą šventiniu laikotarpiu, tačiau pagaliau buvo rasti sprendiniai. Kaip tik laiku pastebėjome žurnalistės Daivos Žeimytės-Bilienės socialiniuose tinkluose paskelbtą šaunią idėją, kad šiemet Kalėdų eglutės puošmenomis galėtų tapti saulės moduliai, kurie ne tik gamintų energiją, bet ir siųstų svarbią žinią pasauliui. Trakų rajono savivaldybė nusprendė, jog tokiai šiuolaikiškai eglei vietos tikrai atsirastų 700 metų jubiliejų švenčiančiame ir pokyčių nebijančiame mieste – Galvės ežero pakrantėje įrengtoje laisvalaikio erdvėje.

Trakai – žaliasis miestas, o tai įpareigoja prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos ir ieškoti alternatyvos, todėl, pasitarus su saulės energetikos ekspertais, nuspręsta, kad šiemet miesto eglė pasirūpins energija pati, o joje naudojami saulės moduliai po švenčių ir toliau gamins energiją savivaldybės įstaigoms. Saulės moduliai jau naudojami rajono švietimo, kultūros įstaigose, tai mūsų bendros strategijos dalis.

Energetikos specialistai susidomėjo šiuo projektu, netgi atsirado norinčių ir galinčių padėti jį įgyvendinti. Na, o įsitikinus, kad tokia idėja gali virsti tikrove, buvo imtasi darbų. Kalėdų eglė primins žaliaskarę, kasmet puošiančią miestą, tik bus kur kas modernesnė. Jai bus panaudota metalinė konstrukcija, kurios viduje sumontuota saulės moduliams reikalinga įranga sugeneruotai elektros energijai kaupti. Ant karkaso bus tvirtinami laikikliai ir saulės moduliai.

Su šia Trakus papuošiančia netradicine eglute susijęs išties didelės komandos darbas. Kalbant apie techninę projekto dalį, buvo būtina pagaminti stiprų eglės karkasą, kuris atlaikytų saulės modulių svorį. Šios svarbios ir nelengvos užduoties ėmėsi vietos verslas – UAB „Solė LT“. Reikalingus kokybiškus, šiuolaikiškus saulės modulius parūpins kompanijų grupei BOD GROUP priklausanti „SoliTek“ įmonių grupė.

Kviesime savivaldybės švietimo įstaigas gamtos mokslų pamokų metu gaminti atsinaujinančią energetiką skatinančius žaisliukus ir taip papuošti mūsų originalią žaliaskarę. Tokia mokinių patirtis juos sudomins žaliąja energetika, ekologija, o eglutė bus ir puiki priemonė pamokoms.

Simboliška, kad ši unikali eglė, tapsianti ne vien pramoginiu, bet ir edukaciniu traukos objektu, iškils būtent šiemet, kai Trakai švenčia savo 700-ąjį gimtadienį.

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis