Iš viso rezultatų:

Dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros plėtra Trakų mieste

Aprašymas: Trakų rajone dėl nepakankamai išvystyto dviračių takų tinklo kol kas tik maža dalis gyventojų renkasi vykimą kasdieniniais darbo, mokymosi ar laisvalaikio tikslais dviračiu.

Dviračių takas Rūdiškių kryptimi (Gedimino g.) yra tik apie 1 m pločio, todėl dviratininkams ir pėstiesiems prasilenkti praktiškai neįmanoma. Takas yra nevientisas, be tinkamų nuovažų, perėjų, susidėvėjęs, neapšviestas ir nesaugus, todėl jis neužtikrina tinkamo susisiekimo dviračiais, yra nepatogus, gyventojai dažnais atvejais arba renkasi važiuojamąją dalį, arba kelionių dviračiais visai atsisako.

Siekdama spręsti minėtas problemas, Trakų rajono savivaldybės administracija inicijavo projektą „Dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros plėtra Trakų mieste“, kuriuo numatoma iš esmės modernizuoti Gedimino g. pėsčiųjų-dviračių tako atkarpą, taip užbaigiant centro jungtį su pietine miesto dalimi ir aplinkiniais kaimais. Projekto įgyvendinimo metu bus atlikta 1,105 km Trakų m. Gedimino g. (nuo sankryžos su Vilniaus g. iki sankryžos su įvažiavimu) pėsčiųjų-dviračių tako rekonstrukcija. Numatomas tako plotis - 3,0 m (po 1,5 m pėstiesiems ir dviratininkams). Taip pat bus įrengtas tako apšvietimas, ženklinimas, poilsio aikštelės su mažąja architektūra, nuovažos, įspėjamieji paviršiai.

Projekto tikslas – pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Trakų mieste didinant gyventojų mobilumą ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

Projekto uždavinys – rekonstruoti dviračių ir pėsčiųjų taką Gedimino g. Trakų mieste taip užtikrinant pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros plėtrą Trakų mieste.

Planuojami projekto rezultatai:

  • Darnaus judumo principų skatinimas Trakų mieste.
  • Susisiekimas bevarikliu transportu sumažins gyventojų transporto išlaidas ir miesto taršą.
  • Pėsčiųjų-dviračių take bus įrengtos nuovažos ir įspėjamieji paviršiai pritaikyti negalią turintiems asmenims.
  • Tako apšvietimas ir ženklinimas užtikrins saugumą.
  • Palengvės gyventojų susisiekimo sąlygos Trakų mieste.

Projekto biudžetas – 371 182,00 Eur., iš jų: Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos – 187 024,00 Eur., Savivaldybės biudžeto lėšos – 184 158,00 Eur.

Projekto įgyvendinimo trukmė – 2019 m. gegužė – 2021 m. gegužė.

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis