Iš viso rezultatų:

Fotografijų paroda „Išrinktieji"

15 Sausio 2020 15 Vasario 2020 Trakų kultūros rūmai, Meno galerija FOJĖ 17:00

Maloniai kviečiame į Lilijos Valatkienės fotografijų parodos "Išrinktieji" atidarymą, kuris vyks sausio 15d. 17.00val.

Apie autorę

Lilija Valatkienė – Trakų kultūros sostinės 2020 ambasadorė, žurnalistė, redaktorė, fotomenininkė. 1980 baigė Vilniaus universitetą žurnalistikos specialybę.1990 stažavosi Fredrikstad (Norvegija) institute, atliko praktiką dienraštyje „VG“ (Verdens Gang,- Oslas, Norvegija).

1989–2009 laikraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė, žurnalų „Stilius“ ir „Stilius PLIUS“ įkūrėja ir vyriausioji redaktorė. Iki šiol L. Valatkienė dirbo Lietuvos dailininkų sąjungos viešųjų ryšių atstove ir laikraščio „Dailėraštis“ redaktore. Šiuo metu menininkė dirba su keliais kūrybiniais projektais, skirtais Pasaulio lietuvių metams, Lietuvos Nepriklausomybės 30-ečiui, skaito paskaitas, iliustruoja knygas, rašo straipsnius apie Lietuvos menininkus bei aktyviai dalyvauja parodose.

Surengė 23 personalines foto ir mišria technika atliktų kūrinių parodas, dalyvavo kolektyvinėse parodose, konkursuose, tarptautinėse meno kvadrienalėse, teminėse ekspozicijose, skirtose Lietuvos valstybingumui paminėti.
Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Škotijos, Prancūzijos, Šveicarijos, JAV ir Australijos privatūs kolekcininkai.

Lietuvos bibliotekose skaito edukacines paskaitas apie Mažąją Lietuvą, apie garsųjį LDK politiką, diplomatą ir kompozitorių M.K. Oginskį, apie Lietuvos filosofą, rašytoją, lietuvybės puoselėtoją Vydūną.
Lietuvos žurnalistų sąjungos narė.
2015 m. suteiktas Lietuvos Meno kūrėjo statusas.

Trumpai apie projektą „Išrinktieji“
„Šis projektas, tai – dailininkų psichologinių portretų, sujungtų į segmentus alegorinė dėlionė (puzzle), jų nutapytų paveikslų reali dėlionė bei viską fiksuojantis ir intrigą atskleidžiantis katalogas yra savotiška psichologinio portreto žanro „veidaknygė“. Paroda, tai mano subjektyvi „Išrinktųjų“ metaforos (Visi pašauktieji, bet ne visi išrinktieji) interpretacija, todėl į mano išrinktuosius pažvelkite taip pat subjektyviai“.
Kiekviename mieste Lilija Valatkienė pristato ir savo „Išrinktųjų“ kūrybą. Trakuose parodos atidarymo vakarą svečių lauks tapybinė – muzikinė dailininkų Rūtos Eidukaitytės ir Raimondo Savicko kūryba, - tai paveikslai bei šio kūrybinio dueto naujausios dainos ir muzika. Gitara gros Sigitas Kubilis.

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis