Iš viso rezultatų:

Audriaus V. Plioplio kūrybos paroda „Atminties gijos“ Lentvario bibliotekoje

2020-06-29
Audriaus V. Plioplio kūrybos paroda „Atminties gijos“ Lentvario bibliotekoje

Lentvario miesto bibliotekoje atidaryta Čikagoje gyvenančio gydytojo neurologo bei menininko Audriaus V. Plioplio kūrybos paroda „Atminties gijos“.

Paroda atkeliavo pas mus iš Lietuvos medicinos bibliotekos, kuriai autorius padovanojo šiuos kūrinius 75 metų jubiliejaus proga. Parodoje 17 paveikslų iš serijų: „Atmintis“ (angl. Memory), „Sibilės“ (angl. Sybils) ir „Sibiro sielos“ (angl. Siberia Souls).

Parodą pristatė LMB Informacijos paslaugų ir mokymo išteklių skyriaus vyr. bibliotekininkė Viktorija Jonkutė.

Audrius V. Plioplys gimė ir užaugo Kanadoje, Toronte, vėliau persikėlė į JAV. Augo lietuviškoje šeimoje, kurioje buvo bendraujama tik lietuvių kalba. Jo tėvas buvo kilęs iš Plioplių kaimo Kazlų Rūdoje, motina – iš Plungės. Iki tol, kol reikėjo pradėti mokytis pradinėje mokykloje, nė vieno žodžio nemokėjo angliškai, nes tėvai visuomet galvojo, kad Kanadoje yra laikinai ir netrukus grįš į Lietuvą. Baigęs medicinos studijas Čikagoje, jis dirbo ligoninėse, specializavosi neurologijoje. Audriaus V. Plioplio pasiekimai medicinos srityje yra labai svarbūs. Kaip vieną ryškiausių savo medicininių išradimų jis įvardija visame pasaulyje naudojamas liemenes, kurios padeda cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams išvengti plaučių uždegimo. Dirbdamas gydytoju, Audrius V. Plioplys pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos. Jis net dukart metė savo darbą dėl meno.

1976–1979 m. A. V. Plioplys studijavo dailę. Tada jam reikėjo apsispręsti, ką daryti, kurią sritį rinktis. Gavęs darbą ir pradėjęs dirbti Mayo klinikoje, jis suprato, kad neurologo darbą ir meną galima suderinti, kad šiuos dalykus galima savitai sujungti į vieną. Nuo tada jau daugiau nei keturiasdešimt metų jis kuria savo neokonceptualųjį meną. Audriaus V. Plioplio viduje atsirado harmonija, susijungė dvi svarbiausios dalys – menas ir medicina.

Gydytojo kuriami paveikslai yra daugiasluoksniai. Juose įkomponuoti neurologijos tyrinėjimai, smegenų magnetinio rezonanso nuotraukos. Kuo ilgiau žiūri, tuo daugiau randi. Savo kūryboje jis naudoja įvairias technikas: instaliacijas, tapybą, fotografiją, encefalogramas, tekstinius ir grafinius elementus, skaitmeninės spaudos technologijas. Jo darbuose harmoningai susilieja menas ir mokslas. Autorius yra surengęs daugiau nei 50 individualių parodų, dalyvavęs daugiau nei 100 grupinių ekspozicijų.

Paroda „Atminties gijos“ veiks Lentvario miesto bibliotekoje iki liepos 23 dienos. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti šiais neįprastais kūriniais, stimuliuojančiais ir protą, ir dvasią.

Kristina Mečkovska

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis