Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną
2017-02-17

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tai diena, kai 1918 metais buvo atkurta Lietuvos valstybė, o šiais laikais tai diena, kai širdyse vėl bunda mūsų visų patriotiškumas, meilė Tėvynei, pagarba istorijai.

Vasario 16-ąją prisimename praeitį ir pagalvojame apie ateitį. Šią dieną kasmet mini ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija. Šiemet visi mokytojai vieningai nutarė pasipuošti tautiniais rūbais ir taip parodyti ne tik mūsų gimnazijos, bet ir visos tautos vienybę bei brandą. Mes puoselėjame savo tautos tradicijas, prisimename savo istoriją ir ja didžiuojamės!

Beje, kitais, 2018 metais bus švenčiamas Lietuvos atkūrimo šimtmetis, o skaičiuoti pradedame jau šiandien – kiekviena gimnazijos klasė gavo po kelias dėlionės detales, jų iš viso yra 99. Jas sudėjome į vieną bendrą paveikslą. Juk po vieną mes esame tik paprastos detalės, bet visi kartu esame didžiulė galia ir galime nuveikti didžius dalykus – tai jau įrodėme ne kartą tiek 1918 metais, tiek 1991-ųjų Sausio 13-ąją.

Žinoma, nepamirštos ir pamokos – jos vyko, bet kiekvienas mokytojas savo mokiniams teikė bent po vieną istorinę užduotį – simbolį, primenantį, kodėl esame laisvi. Kodėl esame laisvi ir kam už tai turime dėkoti, trečios ir ketvirtos klasės gimnazistams aktų salėje priminė ir garbingas svečias – politologas, dėstytojas ir Seimo narys Laurynas Kasčiūnas. Gimnazijos bendruomenę sveikino tautiniais rūbais pasipuošusios Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė . Per ilgąją pertrauką skambėjo trumpos, bet iškilmingos kalbos, simboliškai buvo pagerbti 16 geriausiai besimokančių gimnazijos mokinių.

Mokiniams, žiūrintiems į pasipuošusius tautiniais kostiumais savo mokytojus, nedingo šypsenos nuo veidų. Jie ir patys puošėsi lietuviška simbolika – juostelėmis, vėliavėlėmis. Šią dieną Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija buvo kaip niekad vieninga. Pertraukų metu mokiniai noriai fotografavosi su savo mokytojais, nuoširdžiai sakė komplimentus ir patys žavėjosi tautinių rūbų margumu. Žiūrėdami į savo mokytojus ne vienas sakė, kad irgi norėtų taip pasipuošti. Gera buvo girdėti tokius žodžius, žinoti, kad kultūrinis, istorinis, tautinis palikimas rado atgarsį mūsų visų širdyse.

Rasti 60-iai mokytojų tautinius kostiumus nebuvo paprasta. Todėl mes dėkojame už pagalbą Onuškio Donato Malinausko gimnazijai, Trakų kultūros rūmų specialistei Vidai Bagdonienei, šokių kolektyvų vadovei Rimutei Blikertienei.

Norėtųsi tikėti, kad tokie vieningi išliksime ir ateityje, tikrai nepamiršime, už ką kovojo mūsų protėviai, ir vertinsime savo laisvę.
 

Sandra Valentienė
Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Akimirkos iš Vasario 16-osios iškilmių Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Ernesto Leškaus ir Alicijos Krasavcevos nuotr.
 
 
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė