Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Rūdiškių bibliotekoje viktorina-konkursas „Ką aš žinau apie Lietuvą“
2019-03-14

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovo 7 dieną Rūdiškių gimnazijos moksleiviai su mokytoja Elena Červiak atvyko į Rūdiškių miesto bibliotekos organizuojamą viktoriną-konkursą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 29 metų atstatymo progai paminėti.


 

Lietuviais esame mes gimę,
Lietuviais turime ir likt.
Tą garbę gavome užgimę,
Jai ir neturim leist pražūt!
 J. Aisčio eil.)

Viktorinos-konkurso klausimai apie Lietuvos istoriją, kalbą, tikėjimą, įžymius žmones, lankytinas vietas. Taigi vaikai atvyko parungtyniauti, pasigalynėti savo žiniomis apie Lietuvą. Mokiniai buvo suskirstyti į 4 komandas: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, atstovausiančias Lietuvos regionus. Su kiekviena komanda aptarėme prisistatymą, ką jie galėtų pasakyti apie savo regioną ir kur pakviestų apsilankyti.

Jaunimas atsakė į daug klausimų ir daug taškų pelnė. Buvo skaitomi klausimai, tikrinami atsakymai – paeiliui kiekviena komanda pasako teisingą atsakymą, o kitos komandos pasitikrina. Pasitikrinus visus atsakymus, suskaičiavome, kiek teisingų atsakymų – tiek komanda gauna taškų – skanėstų į savo krepšelį. Daugiausiai prizų surinko Žemaitijos ir Dzūkijos komandos. Visi komandų nariai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais.

Moksleiviai noriai išsakė mintis, kaip jie supranta žodžius „garbė, garbingas žmogus, garbingas lietuvis“. Tai ir teisingas, ir daug žinantis, išmintingas, neišduodantis draugo, neišduodantis tėvynės...

Kiekvienos tautos gyvavimas priklauso nuo kalbos išsaugojimo. Tauta gyva, kol gyva kalba. Norint daug nuveikti, nepalūžti, svarbu tikėti tuo, ką darai, tikėti vienas kitu. Lietuviai nuo seno savyje išlaikė tikėjimą. Lietuvių tauta gyvendama drauge, kalbėdama ta pačia kalba, turėdama bendrus papročius, tradicijas, kūrė savo tautos ir valstybės istoriją, ją garsino ir tebegarsina visame pasaulyje daug žymių Lietuvos žmonių. Ką tądien visi kartu prisiminėme? KALBĄ, ISTORIJĄ, ĮŽYMIUS ŽMONES, pakeliavome po LIETUVĄ.

Būkime stiprūs savo valstybės piliečiai. Būkime stiprūs savo mintimis, žiniomis, užsispyrimu siekti tikslo, nepasiduoti nesėkmėms.
 

Laima Franckevičienė
 Trakų viešosios bibliotekos
 Rūdiškių filialo vedėja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė