Į pradžią
Trakų rajono savivaldybės administracija, Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Vytauto g. 33, LT- 21106 Trakai,
tel. (8 528) 55 486, faks. (8 528) 53 140, el.paštas
info@trakai.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 181626536
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliesiems
Savivaldybė

Svarbūs dokumentai
Nuotraukos

 

 

 
 
 

 

 
Gyventojams
Verslininkams
Nevyr. organizacijos
Savivaldybių administracinės paslaugos bus teikiamos ir elektroniniu būdu

 

2015 m. gegužės 25 d. Trakų rajono savivaldybėje pristatytas vienas didžiausių ir sudėtingiausių tokio pobūdžio projektų Lietuvoje – projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę". Renginio metu susirinkusieji supažindinti su savivaldybių teikiamomis paslaugomis perkeltomis į elektroninę erdvę, pristatyta projekto nauda savivaldybėms, gyventojams ir verslo įmonėms, pademonstruotos naudojimosi elektroninėmis paslaugomis galimybės, aptarti kiti susiję pažangūs projektai vykdomi Lietuvoje, o vykusios diskusijos metu buvo atsakyta į visus dalyviams kilusius klausimus.

Renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės administracijos specialistai, Trakų rajono seniūnijų atstovai bei aktyviausi Trakų rajono gyventojai ir verslininkai.

Pristatyto projekto tikslas – perkelti į elektroninę terpę Lietuvos savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių teikiamas ir administruojamas paslaugas, skirtas gyventojams ir verslo įmonėms.

Šiam tikslui pasiekti į elektroninę erdvę perkeliamos ir tiražuojamos 65 savivaldybių institucijų, įstaigų ir institucijų teikiamos paslaugos. Projekto rezultatai sudarys sąlygas skatinti elektroninių administracinių paslaugų naudojimą, užtikrinant patogią ir lengvai pasiekiamą prieigą gyventojams, verslui ir užsienio piliečiams, leis didinti savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių veiklos skaidrumą ir efektyvumą, trumpinant administracinių paslaugų teikimo trukmę, paprastai ir greitai gauti reikiamas paslaugas (pvz.: norint įregistruoti ūkininko ūkį Ūkininkų ūkių registre, nereikės vykti į savivaldybę, pačiam paslaugos gavėjui pristatyti ar rinkti tam tikrus reikalaujamus dokumentus ar duomenis, prireikus patikslinti paslaugos prašymą bus galima internetu nevykstant į savivaldybę, o patvirtinus ir išdavus pažymą, paslaugos gavėjas, galės pasirinkti patogiausią būdą gauti paslaugos rezultatą. Visa tai bus galima padaryti kelių kompiuterio klavišų paspaudimu, neišeinant iš namų ar nepakylant iš darbo vietos).

Įgyvendinus projektą, bus galima pateikti paslaugos užsakymo prašymą ir kitus reikalingus duomenis elektroniniu būdu, pasinaudojant elektronine paslaugos užsakymo forma per www.epaslaugos.lt. Be to sukurtos technologinės priemonės suteiks galimybę savivaldybės darbuotojams reikalingą informaciją gauti iš kitų valstybės informacinių sistemų ar registrų (pvz. VĮ Registrų centro, SODROS ir pan.) automatiniu būdu, pasinaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) priemonių pagalba, todėl savivaldybės darbuotojams reikės atlikti mažiau duomenų patikrinimų, o gyventojams ar verslo atstovams reikės pateikti mažiau duomenų. Minėti pokyčiai leis sumažinti paslaugos teikimui ir gavimui skiriamą laiką, klaidų tikimybę bei finansines išlaidas.

Projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“ įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems", priemonę Nr.VP2-3.1-IVPK-08-V „Elektroninės valdžios paslaugos savivaldybėje.

naujas
Rajonas
Naujienų prenumerata
Renginių kalendorius

 

 
 
 
 
 
 
© Trakai. Visos teisės saugomos. El. paštas: info@trakai.lt Kopijuoti ir platinti www.trakai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Informacija interesantams teikiama telefonais (8 528) 55 487 ir (8 528) 51 527. Dėl netikslumų svetainėje skambinti telefonu (8 528) 53 177.
Svetainę sukūrė Idamas. Panaudotas SmartWeb