Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Rugpjūtis
    2018     
Kviečiame į nemokamą darbuotojų saugos ir sveikatos konsultacinį seminarą
2018-04-17

Balandžio 28-oji – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena,kurią paminėsime ir mūsų rajone.


 

Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena pirmąkart pažymėta 2001 metais. Šios dienos ištakos susijusios su Tarptautine darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties diena, kurią 1989 m. balandžio 28 dieną pirmąkart paminėjo Amerikos ir Kanados dirbantieji, ir kurią tarptautinių profesinių sąjungų organizacijų iniciatyva dabar pažymi daugiau kaip šimtas pasaulio šalių.

Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, kasmet du milijonai vyrų ir moterų miršta dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar dėl susirgimų, susijusių su darbu– palyginimui, tai reiškia, kad per pusantrų metų išnyksta po šalį, gyventojų skaičiumi panašią į Lietuvą.

Pirminė nelaimingų atsitikimų darbe aplinkybių analizė rodo, kad įmonių atsakingi asmenys nevykdo būtinųjų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų užtikrinimo. Organizuojant darbus gamybos, statybos, sandėliavimo, logistikos, transporto ar kitokios veiklos padaliniuose, neužtikrinama saugių veikimo būdų kontrolė. Ypač daug pažeidimų nustatoma statybvietėse atliekant darbus aukštyje, iškasose, tranšėjose, dirbant su darbo įrenginiais. Nelaimės rodo, kad daugelyje įmonių į tai žiūrima nereikliai, nekuriama sistema, kuri užtikrintų, kad darbų vadovai kompetentingai išaiškintų pavojų grėsmes ir reikliai įgyvendintų priemones jiems pašalinti, ypač mobiliose darbo vietose, kur nuolat keičiasi darbo sąlygos, bei dirbant pavojingus darbus.

Aukų statistika liudija, jog ekonominėje erdvėje dar nesuvokiama, kaip svarbu dirbti saugiai. Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nelaimingų atsitikimų darbe bei profesinių susirgimų prevencijos problemas, aktyviai skleisti saugaus darbo kultūros idėją. Ja diegiama nuostata, kad negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Ši diena ragina prisiminti, jog saugaus darbo kultūros diegimas reiškia daugelį išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų.

Balandžio 28-oji – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, dar sykį prieš 2018 -ųjų metų darbų sezoną ragina peržvelgti savo darbo vietas, įvertinti, kas jose nesaugu, kelia pavojų sveikatai ir ką galima padaryti, kad išvengtumėme traumų ir nelaimių.

Ta proga 2018 m. balandžio 26 d. 10 val. Trakų rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpose, adresu Birutės g. 42, rengiamas Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos konsultacinis seminaras minėjimas – Valstybinės darbo inspekcijos Pavasario konsultacijų diena. Konsultaciniame seminare dalyvaus Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus vyriausieji darbo inspektoriai Reda Gagienė, Alvydas Montrimavičius ir Danguolė Šernaitė. Pagrindinės seminaro temos: darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijos; profesinių ligų ir nelaimingų atsitikimų darbe apžvalga; Darbo kodekso naujovės.

Inspektoriai atsakys į seminaro dalyvių paklausimus, konsultuos rūpimais darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais, supažindins su norminių teisės aktų pasikeitimais bei naujausiomis aktualijomis.

Kviečiame aktyviai dalyvauti rajono įmonių vadovus, darbdaviams atstovaujančius ar įgaliotus asmenis, darbuotojų atstovus saugai ir sveikatai, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus, profesinių sąjungų vadovus bei visus kitus neabejingus saugaus darbo kultūros skleidimui.

 Dalyviams bus įteikti pažymėjimai.
 

Ramūnas Rakauskas
Valstybinės darbo inspekcijos
Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas

Gintautas Paltanavičius
Trakų rajono savivaldybės
darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė