Į pradžią

Trakų rajono savivaldybės administracija, Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Vytauto g. 33, LT- 21106 Trakai,
tel. (8 528) 51 527, faks. (8 528) 53 140, el.paštas
info@trakai.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 181626536

Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliesiems
Savivaldybė

Svarbūs dokumentai
Nuotraukos

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 
Gyventojams
Verslininkams
Nevyr. organizacijos
Kelkime valstybės vėliavą!
2017-03-07  

Primename rajono gyventojams vieno pačių svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo ir naudojimo tvarką.

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimas Nr. 1649 „Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal šiuos teisės aktus Lietuvos valstybės vėliava keliama prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Nustatytomis dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Administracinių nusižengimų kodekso 519 str. nustato, kad Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia piliečiams įspėjimą arba baudą nuo dešimties iki dvylikos eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo dešimties iki šešiolikos eurų.
 

Darius Kvedaravičius
Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius

 
  Spausdinti  
Kelkime valstybės vėliavą!
spausdinti visus
 
aha 2017-03-08 08:48 spausdinti
visas Lentvaris tokie biedniokai, kad retas kuris vėliavą nupirkti išgali. Per valstybines šventes labai ant reto Lentvario namo pamatysi vėliavą. Būtų gražu jei iš padidinto akcizo alkoholiui, Statkevičiui būtų užsakyta pasiūti valstybinių vėliavų ir kiekvienas varguolis kovo 11 dieną perkantis bonką alkoholio skyriuje gautų dovanų valstybinę vėliavą.
Inga Palevičienė 2017-03-07 11:27 spausdinti
Sveiki. Labai džiugu, kad primenate gyventojams apie valstybės vėliavos iškėlimą ir informuojate apie pasėkmes, jos neiškėlus. Tikrai, visų valstybinių švenčių proga iškeliame vėliavą prie savo gyvenamojo namo, kadangi tą vėliavą turime. Tačiau didelė kaimo dalis vėliavomis nesipuošia dėl vieno paprasto dalyko - vėliava - brangus malonumas. O jeigu esi pensininkas, bedarbis, ar pulką vaikų auginanti motina, tikrai nesirinksi vėliavos prioritetu. Būtų labai gražu, jeigu savivaldybė parodytų dėmesį vargingiau gyvenantiems ir padovanotų vėliavas. Atleiskite, jeigu tokia akcija kada nors yra organizuota, o aš keliu problemą savo kaime apie tiesiog negirdėjusi.
Pagarbiai
Inga Palevičienė
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 2
Rajonas
Naujienų prenumerata
Renginių kalendorius


 

 
 
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

© Trakai. Visos teisės saugomos. El. paštas: info@trakai.lt Kopijuoti ir platinti www.trakai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Informacija interesantams teikiama telefonais (8 528) 55 487 ir (8 528) 51 527. Dėl netikslumų svetainėje skambinti telefonu (8 528) 53 177.
Svetainę sukūrė Idamas. Panaudotas SmartWeb