Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Susitikimas su eTwinning projekto partneriais Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje
2019-05-15

Gegužės 10 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje svečiavosi Latvijos Marupės vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Beveik Europos dieną įvykęs susitikimas planuotas dar 2018 m., kai  Graikijoje vykusiuose eTwinning mokymuose „Building the Future of Europe through Cultural Heritage” užsimezgė nepriklausomybės šimtmečius švenčiančių šalių partnerystė ir buvo parengtas bendras projektas.


 

Bendradarbiavimo pradžia – metodų ir būdų, kurie skatintų aktyvų mokymąsi nesilaikant erdvės ir laiko rėmų, paieška.  Viena iš taikytų veiklų – mokinių susirašinėjimas laiškais – pateisino visus lūkesčius. Ugdytos ne tik dalykinės (anglų kalbos) žinios, bet ir kultūrinės, socialinės kompetencijos, etiketo normos. Susirašinėjimą papildė ir technologijos – vaizdo skambučiai, keitimasis nuotraukomis, bendravimas socialiniuose tinkluose. Ne veltui klausimas - „ar turite klausimų?“ - dažnai lieka be atsako.  O formuluotė - „šiandien kiekvienas galite manęs paklausti po kelis klausimus“  - virsta diskusija.

Tęsiant užmegztą mokinių draugystę po metų organizuotas mokyklų partnerių susitikimas. 17 Marupės vidurinės mokyklos mokinių ir 22 mūsų gimnazijos aštuntokai turėjo galimybę pažinti vieni kitus ir kaimyninės šalies kultūrą dalyvaudami bendrose veiklose, kurios skatino išeiti iš komforto zonos pirmam inicijuojant pokalbį, ugdančios kritinį mąstymą, kūrybingumą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Visą renginio programą  organizavo ir koordinavo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai. Susipažinimą ir komunikaciją skatinančią užduotį „Find someone who...“ pristatė 8 b klasės mokinys Eligijus Alenčikas. 8 c klasės atstovai Ignas Varanavičius, Rokas Varanavičius, Aistis Kviklys vedė savo pačių parengtą Kahoot žaidimą – konkursą. Sudarytos mišrios mokinių komandos ne tik gilino žinias apie Lietuvos, Latvijos ir kitų Europos šalių geografiją, istoriją, politiką, bet ir mokėsi priimti bendrus sprendimus, reikalaujančius greito mąstymo. Svečiams aštuntokai organizavo ir ekskursiją po gimnaziją bei Trakų miestą. Susitikimo metu ne tik praktikuoti  anglų kalbos įgūdžiai, bet ir skatinta mokinių lyderystė, ugdytos socialinės ir kultūrinės kompetencijos. Renginys turėjo ir savitą skonį – obuolių pyrago, kepto technologijų mokytojos Ritos Aziulevičienės kartu su mokiniais.

Penktadienio popietę, kupini naujų patirčių, išsiskirstėme namo, bet galvose kirbėjo mintis apie planuojamą išvyką į partnerių mokyklą Latvijoje.

 

Rita Sadovskienė, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė