Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Paluknys: kaimas, bet ne provincija
2017-03-08

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Paluknyje. Domėtasi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena šios seniūnijos gyventojai, kokias problemas čia reikėtų spręsti.

Kuo ši seniūnija skiriasi nuo kitų kaimiškų seniūnija? Daugelis gali pasakyti, kad čia patraukli vieta gyventi: graži gamta, netoli Vilnius, veikia aktyvi bendruomenė, dvi – lietuviška ir lenkiška –gimnazijos, vaikų darželis, biblioteka, kultūros rūmų padalinys, čia vyksta garsioji grybų šventė, seniūniją garsina net aerodromas.

Seniūnijoje gyvena 1265 žmonės, abiejose gimnazijose mokosi per 200 mokinių, vaikų darželį lanko per 40 mažylių. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojų kiek sumažėjo, tačiau seniūnijoje yra daug jaunų žmonių, kurie savo ateitį sieja su šiuo kraštu.

Išvyką į Paluknį savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjas Tomas Romaška, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, jo pavaduotoja Karolina Narkevič pradėjo nuo gimnazijų.

„Paluknio gimanzijos dabar atrodo kaip moderniausios rajono mokyklos, nes renovacija iš esmės pakeitė pastatų vaizdą, pagerino sąlygas mokytojams ir mokinams”, – susitikime su „Medeinos“ gimnazijos mokytojais pastebėjo merė E. Rudelienė. Gimnazijos vadovas Vytautas Gustas savo ruožtu patikino, kad apšiltinus pastatus, klasėse žymiai šilčiau, tačiau kai kurias jų, koridorius taip pat reikėtų remontuoti.

To pageidautų ir Liongino Komolovskio gimnazijos pedagogai, iškėlę ir daugiau jiems rūpimų klausimų, gimnazijos direktorei Agnieškai Sakovič paraginus juos išsakyti.

Jaukus ir šviesus Paluknio vaikų lopšelis-darželis, tačiau jau per ankštas mažiesiems palukniečiams. Jame šiuo metu trūksta vietų – darželį pageidauja lankyti dar tiek vaikučių, kiek jų lanko. Ateityje galvojama atnaujinti pastatą – jį pašiltinti, o gal ir išplėsti.

Vakarop Paluknio gyventojai pravėrė seniūnijos salės duris, kurioje vyko susirinkimas, dalyvaujant Paluknio seniūnei Marijai Golubovskai, seniūnijos darbuotojoms. Gyventojai pageidavo daugiau išasfaltuotų ir nugreideriuotų kelių, gatvių bei apšvietimo, geresnės kokybės centralizuotai tiekiamo vandens. Buvo kalbama apie tai, kad senstantiems gyventojams reikia daugiau socialinių darbuotojų rankų pagalbos. Gyventojai domėjosi, kokios galimybės renovuoti senus namus, ar galima šiems darbams gauti paramą. Susirinkusius taip pat domino, kokie investiciniai projektai yra įgyvendinami ir planuojami įgyvendinti visame rajone. Jų apžvalgą pateikė mere E. Rudelienė.

Kokie kokybiškesnės aplinkos, gyvenimo pokyčiai numatyti Paluknyje? Gerinant viešąją infrastruktūrą, ketinama išasfaltuoti Tilto gatvę bei įrengti apšvietimą. Šiam projektui bus panaudojamos ES bei savivaldybės lėšos. Taip pat iš šių finansavimo šaltinių numatyta įrengti ir pritaikyti bendruomenės poreikiams aikštę prie Paluknio bažnyčios. Pastarieji projektai bus įgyvendinami 2018-2019 metais.
 
 Plėtojant komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, bus įrengta viena pusiau požeminė ir dvi antžeminės komunalinių atliekų aikštelės. Tai numatyta atlikti 2017-2019 metais. Taip pat šiuo laikotarpiu numatyta įrengti ir vandens gerinimo įrenginius.

Įvertinus esamą bei būsimą situaciją Paluknyje, tikrai negali pasakyti, kad tai atkampi provincija. Gyvenimo pokyčiai čia nuolat juntami.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Akimirkos iš rajono vadovų išvykos Paluknyje. Sigitos Nemeikaitės nuotr.
 
 
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė