Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Aukštadvaris svetingai sutiko Kretingos rajono bendruomenių lyderius
2017-10-09

Aukštadvaris nuo seno viliojo keliaujančius. Miestelis įsikūręs prie Karališkojo kelio, kuriuo nuo seno karietomis keliavo karaliai iš Vilniaus į Varšuvą. Dabar pro miestelį kasdien pravažiuoja tūkstančiai automobilių. Dažnai sulaukiame ir svečių.


 

Spalio 7 dieną Aukštadvario bendruomenėje svečiavosi Kretingos rajono Imbarės seniūnijos bendruomenių centro „Juodupėnai“ ir aplinkinių bendruomenių lyderiai, kurie projekto lėšomis keliaudami 52 vietų autobusu, nusprendė aplankyti Aukštadvario kraštą, Trakus ir Kernavę.

Bendruomenių centro „ Juodupėnai“ vadovė Lina Stanienė prieš kelerius metus yra buvusi Aukštadvaryje, keliaudama su Lietuvos vietos veiklos grupių atstovais. Bendruomenės centro lyderė apie mūsų miestelį išsaugojo malonių prisiminimų, projektinės veiklos patirtį, todėl nusprendė dar kartą aplankyti Aukštadvarį su savo ir aplinkinių šešių bendruomenių atstovais.

Svečiai mielai mums pristatė savo kraštą.

Juodupėnai – kaimas Kretingos rajone. Jis įsikūręs 37 km į šiaurės vakarus nuo Kretingos, 6 km į šiaurės vakarus nuo Salantų. Per kaimą teka Juodupio upelis, davęs pavadinimą ir kaimui. Ties Juodupėnais upelį užtvenkus, susidarė tvenkinys. Juodupio baseinas įeina į Salantų regioninio parko saugojamą teritoriją.

Puiki Juodupėnus supanti gamta. Miškai turtingi žvėrių, grybų ir uogų. Juodupėnų tvenkinys tiek vietiniams, tiek svečiams leidžia mėgautis įvairiomis pramogomis, puiki vieta mėgėjiškai žvejybai ir turiningam laisvalaikio praleidimui.

Bendruomenės centras „Juodupėnai“ , įsikūręs 2003 m. lapkričio 16 d. Salantų miestelyje, per šį laikotarpį taip pat yra įgyvendinęs daugelį bendruomeninių projektų. Nuo 2010 metų šiam centrui vadovauja aktyvi ir kūrybinga lyderė L. Stanienė. Bendruomenių aktyvistės įdomiai tvarko internetinę svetainę, kurioje atsispindi visa šio kaimo istorija. Įdomu, kad netgi užfiksuota, kada (1951 metais) per Juodupėnus pradėjo važinėti pirmoji kolūkio mašina, kada šiame kaime prasidėjo melioracija.

Šeštadienio rytą Aukštadvario bendruomenės namai buvo pilni klegesio. Svečius pasitiko bendruomenės pirmininkas Vytautas Zalieckas, seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ liaudies dainų ansamblio dainininkės, savo rankdarbius svečiams demonstravo senjorės Janina Rajeckienė ir Janina Mekionienė.

Pagal seną lietuvių paprotį svečią pirmiausiai reikia pasodinti prie stalo, o po to su juo kalbėtis. Tad po ilgai trukusios kelionės per Lietuvą svečiai buvo vaišinami karštais kibinais ir arbata, klausėsi ansamblio atliekamų dainų. Po to kretingiškiai aplankė Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčią. Savo kraštiečius maloniai pasitiko Žemaitijoje gimęs ir augęs Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonas, monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius.

Lydimi Aukštadvario seniūnės, svečiai aplankė garsiąją Velnio duobę, skaidrų Aukštadvario šaltinį, piliakalnį, kuris turi nepaprastai gilią istoriją ir, maloniai atsisveikinę, iškeliavo tolyn.

Bendruomenių draugystę nusprendėme tęsti ir 2018 metais, nes Salantai ir Aukštadvaris tapo 2018 metų mažosios Lietuvos kultūros sostinėmis.
 

Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė

Akimirkos iš susitikimo. J. Dzencevičienės nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė