Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Turininga šeštadienio popietė Rykantų bibliotekoje
2018-10-10

Rykantų bibliotekos vyr. bibliotekininkė B. Jocienė pakvietė kitas Trakų viešosios bibliotekos filialų darbuotojas kartu su vaikais apsilankyti Rykantuose ir dalyvauti renginyje „Mūsų laikų šventieji ir kelias šventumo link“, skirtame Tėvo Stanislovo metams, bei kartu paminėti Europos paveldo dieną.


Tarpbibliotekinio bendradarbiavimo metu kolegės iš Paluknio, Šklėrių ir Šventininkų, atvykusios su savo jaunais skaitytojais, norėjo semtis žinių, ieškoti naujų idėjų ir dalintis patirtimi ruošiant renginius vaikams.

Popietės metu bibliotekininkė supažindino dalyvius su tokiomis sąvokomis, kaip palaimintasis, šventasis, beatifikacija, kanonizacija ir kt. Įvardino Lietuvos šventuosius ir palaimintuosius, atskleidė jų dorybes ir nuopelnus Lietuvai, Bažnyčiai ir žmonijai.

Dalyviai išgirdo apie Tėvą Stanislovą, susipažino su jo biografija, žiūrėjo ištraukas iš dokumentinio filmo „Tėvas Stanislovas. Stotis tyloje“. Vaikams buvo skaitomos ištraukos iš Reginos Galvanauskienės knygos „Sielų gydytojas“, kurioje užrašyti Tėvo Stanislovo pokalbiai su vaikais bei jo pamokymai mažiesiems.

Daug įdomių dalykų išgirdome apie Tėvo Stanislovo nuveiktus darbus Lietuvos ir žmonių labui, apie kuriuos bibliotekininkė sužinojo apsilankiusi Paberžėje, kur Tėvas Stanislovas dirbo autentiškai liudydamas Kristų, pastebėdamas visuomenės atstumtuosius, paklydusius žmones, suteikdamas jiems vilties. Nors Tėvo Stanislovo jau nėra tarp gyvųjų, bet Paberžės bažnytėlė, jo įkurtas bažnytinių rūbų muziejus ir jo kapas bažnyčios šventoriuje yra lankomi ir prižiūrimi. Tuo įsitikinti galėjome apžiūrėdami bei aptardami nuotraukas iš ekskursijos po Paberžę. Popietės metu lankytojai sužinojo, kad žmonės, pažinoję Tėvą Stanislovą, siekia, kad kunigas butų pripažintas palaimintuoju.

Antra renginio dalis vyko Rykantų Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Rykantų bendruomenės pirmininkas Č. Jocius visiems susirinkusiems papasakojo bažnyčios istoriją, parodė istorinę vertę turinčius ir bažnyčioje saugomus paveikslus: „Šv. Jurgis“, „Šv. Dominykas “, „Šv. Vincentas Ferarietis“, supažindino su interjero sienų tapyba – freskomis. Papasakojo apie šios bažnyčios fundatorius Oginskius ir parodė jų portretus.

Truputį sužvarbę, bet pasipildę žinių bagažą popietės dalyviai buvo pakviesti dar kartą sugrįžti į biblioteką šiltam arbatos puodeliui bei pasivaišinti keptais pyragais, keksiukais ir kitais skanėstais.

Grįždami namo renginio dalyviai džiaugėsi prasmingai praleista popiete bei reiškė norą dažniau rengti tokius informatyvius ir pažinčių ratą plečiančius renginius. Tokiu būdu galima aplankyti kitas bibliotekas, susipažinti su jose vykstančiais renginiais, apžiūrėti netoliese esančius lankytinus objektus. Šį kartą tai buvo Angelų kalva su besipuikuojančiu bibliotekininkus globojančiu angelu.
 

Danutė Nekulsian
Trakų viešosios bibliotekos
Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė