Į titulinį
 
 
 
 

SpausdintiEl. PaštasĮ titulinįSvetainės žemėlapis
Neįgaliesiems
Turizmo naujienos
Šiaurietiškas ėjimas su lazdomis Trakuose


2011-02-13 | Pradžia: 14:00

2011-02-20 | Pradžia: 14:00

Su šeimomis ir po vieną sekmadienį renkamės 14.00 val. Trakų autobuso stotyje. Iš čia, vadovaujant šiaurietiško ėjimo instruktorei Silvijai Žemaitaitienei keliausime link Trakų pilies, eisim per užšalusį ežerą ir jo pakrantėmis. Pasigrožėsime įspūdinga gamta Trakuose, bendrausime ir šildysimės šilta arbata.

 Šiltai apsirenkit, nepamirškit fotoaparatų įamžinti žiemos Trakuose!

Daugiau informacijos: www.nordicwalking.lt

Bilietų kainos:
Lazdų nuoma ir mokymai: 35 Lt
Kartojantiems: 20 Lt

Bilietą galima įsigyti:  renginio vietoje


Trakų krašto turizmo ištekliai pristatomi tarptautinėse turizmo parodose Lietuvoje ir užsienyje

Pirmą kartą jungtiniame Lietuvos kurortų asociacijos ( toliau LKA)   31 kv.m. parodinio ploto  stende Trakų krašto turizmo ištekliai  bus pristatomi tarptautinėje turizmo parodoje „MATKA‘11(„Kelionė‘11“, sausio 20 – 23d.) Helsinkyje.

Paroda prasideda  sausio  20 d. ir truks 4 dienas, yra  svarbiausia, o pagal lankytojų skaičių (per 100 tūkstančių) ir pati skaitlingiausia turizmo paroda Skandinavijos šalyse.

Kasmet parodoje dalyvauja apie 1600 dalyvių iš 80 šalių – kelionių organizatoriai, nacionalinės bei miestų turizmo organizacijos, pristatančios šalių, miestų bei regionų turizmo išteklius.

Lietuvos kurortų išteklius kartu su Trakų turizmo informacijos centru ( toliau TIC)  šiais metais skandinavams  pristatys Neringos, Druskininkų, Palangos, Birštono TIC-ai, taip pat   Vilniaus ir Kauno miestai.

Lietuvos kurortų asociacijos  stende vyks susitikimai su suomių, švedų, norvegų  turizmo verslo, žiniasklaidos atstovais.

Karaimų tautinių patiekalų restoranas “KYBYNLAR” specialiai šiai parodai išleido lankstinukus suomių ir švedų kalbomis, kur trumpai pristatoma karaimų istorija Trakuose, tradicijos, patiekalai.

Stende bus organizuojamos loterijos, konkursai. Vienam iš laimėtojų teks puikus, dosnus, skandinaviškai rinkai itin  patrauklus prizas, kurį įsteigė kaimo turizmo kompleksas “ Riterio krantas” – romantiškas savaitgalis dviems asmenims ( 2 nakvynės, maitinimas, pirčių komplekso paslaugos).

Turistų apklausų duomenys rodo, kad suomiai vis dažniau pasirenka Lietuvą atostogoms praleisti, nors prieš porą metų verslo reikalai buvo pagrindiniu jų apsilankymo Vilniuje tikslu. Trakuose kasmet auga turistų iš Skandivijos skaičius. 2010 m. lyginant su 2007, 2008 išaugo virš 10 proc. Daugiausia keliauja individualiai šeimomis.  Vidutiniškai per dieną nakvynei, transportui, maistui, pramogoms išleidžia 120 – 140 eurų / asmeniui. Renkasi aukštesnio lygio apgyvendinimo paslaugas, naudojasi SPA, aktyvaus poilsio gamtoje paslaugomis.

LKA Prezidiumo sprendimu sausio – gegužės mėnesiais kurortų ir kurortinių teritorijų TIC-ai  jungtiniame Kurortų asociacijos stende  turizmo išteklius dar pristatys tarptautinėse turizmo parodose  Balttur  ( Rygoje, vasario 11 – 13), Lato ( Varšuvoje, kovo 30 – balandžio 2), MITF ( Maskvoje, gegužės 12 – 14d.).

Kartu su Trakų TIC atstovu visose parodose gali savo paslaugas pristatyti   rajono turizmo verslo atstovai. Šiais metais Trakų verslininkai dosnūs parodų lankytojams įvairiais originaliais  prizais – SPA procedūros, nuolaidų kuponai, skrydis virš Trakų oro balionu ir eilė kt. prizų.

Vokietija – viena didžiausių Vakarų Europos šalių tiek teritorija, tiek gyventojų skaičiumi ( virš 80 mln.). Vokiečiai – labiausiai keliaujanti ne tik Europoje, bet ir pasaulyje šalis.
Todėl Vokietija jau eilė metų  yra prioritetinė Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka. Kartu su Valstybiniu turizmo departamentu bendrame Lietuvos stende turizmo išteklius Trakų TIC pristatys   pasaulinėje turizmo parodoje ITB ( Berlin  kovo 9 – 13d.). Šioje parodoje TIC-ams sudaromos lengvatinės dalyvavimo  sąlygos. Berlyno parodoje kartu su Trakų TIC  dalyvauti norą jau pareiškė  „Trasalio“, „Apvalaus stalo klubo“, „Margio“ atstovai.

Kovo 18 -20 dienomis pirmą kartą nedideliu atskiru stendu Trakų turizmo ištekliai bus pristatomi regioninėje  turizmo  parodoje Baltstogėje. Šioje parodoje savo atskirus stendus turės karaimų tautinių patiekalų restorans “ KYBYNLAR” ir verslo ir laisvalaikio centras TRASALIS Trakai – RESORT &   SPA.

Dar 2010 rugsėjį Trakų TIC  besiruošdami 2011 metų parodų maratonui -   išleido atnaujintą Trakų kraštą  pristatanti gidą turistams lietuvių  anglų, vokiečių, rusų, lenkų kalbomis.   Parodų metu bus užmezgami kontaktai su žurnalistais, kurie galėtų rašyti apie Trakus, ir vietos turizmo asociacijų, agentūrų atstovais, kurie organizuoja keliones į Lietuva, Vilnių ir Trakus.

Pastaraisiais 2009 – 2010 m. pastebimai auga lietuvių, atvykstančių atostogauti ar trumpam pailsėti Trakuose ir apylinkėse, skaičius. Lyginant 2010 su prieš kriziniais metais2007 / 2008 -  lietuviai bendrame Trakų TIC lankytojų skaičiuje sudaro 20 proc. ( 2007-2008 metais siekė tik 5 proc.).

Po dvejų metų pertraukos, vasario 25 – 27d. Trakų turizmo ištekliai kooperuojantis su verslo atstovais išsamiai bus pristatyti tarptautinėje turizmo parodoje VIVATTOUR 2011, Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose.

Dalyvavimo tarptautinėse turizmo  parodose kaštus didžia dalimi ( parodinio ploto, stendo įrangos nuoma) apmoka Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvos kurortų, atvykstamojo turizmo asociacijos, pritraukiamos ES lėšos.  TIC-ui reikia padengti darbuotojo delegavimo kaštus, leidybos,  leidinių transportavimo kaštus. Šios išlaidos suplanuojamos trims metams į priekį   rajono biudžeto programose. 

Tai didžiule parama rajono turizmo verslui.

Laima Balčytienė
Trakų turizmo informacijos centro direktorė
Vytauto g. 69, Trakai
Tel. 8 528 51138
Faks: 8 528 51934
trakaitic@is.lt


Pirmasis įspūdingas Lietuvos konferencinio turizmo laimėjimas

           Jubiliejinė 35-oji Didžiosios Britanijos nepriklausomų kelionių organizatorių (Association of Independent Tour Operators - AITO) konferencija, kurią organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, šią vasarą vyks Vilniuje.

          „Mums tai yra didžiulis laimėjimas. Nėra geresnio būdo sukviesti į tokią mažą šalį kaip Lietuva visus Didžiosios Britanijos kelionių organizatorius ir agentūras ir pristatyti jiems mūsų turizmo išteklius. Tai fantastiška reklama Lietuvai tokioje svarbioje mums turizmo rinkoje kaip Didžioji Britanija,“ – teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė.      

          Į pirmąją jungtinę AITO konferenciją, kuri vyks šių metų birželio 16-19 dienomis, susirinks 150 turo operatorių, 100 kelionių agentų bei 25 svarbūs svečiai ir žiniasklaidos atstovai iš Didžiosios Britanijos. Nors buvo didelė konkurencija ir ilgos derybos, Lietuvos sostinei šio svarbaus suvažiavimo vietą pavyko iškovoti nurungus ne vieną Europos didmiestį.             

           „Vilnių pasirinkome, nes jis mažiau žinomas, bet lengvai pasiekiamas. Čia galima atskristi vos per porą valandų,“ - teigė AITO pirmininkas Derek Moore.

           Jubiliejinės britų turizmo verslo atstovų konferencijos organizavimo darbai jau pradėti. Valstybinis turizmo departamentas ne tik rengs šį svarbų tarptautinį renginį, bet ir pristatys AITO konferencijos dalyviams Lietuvą kaip patrauklią ir įdomią turizmo rinką.   

          Daugiau informacijos:

Živilė Vaškytė

Atstovė ryšiams su žiniasklaida 

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio Ministerijos

www.tourism.lt

www.travel.lt


2013 metais rengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą buvo patikėta  Trakų miestui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irklavimo sportas grįžta į Trakus

 

 

Baigėsi Naujojoje Zelandijoje surengtas Pasaulio irklavimo federacijos ( FISA) kongresas.

 

FISA kongreso metu pateikta Lietuvos (Trakai), Vokietijos (Hamburgas) ir Austrijos (Linz) paraiška 2013 metais rengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą buvo patenkinta Trakų miesto naudai.
Gilias tradicijas Lietuvoje turi irkluotojai.

Trakų galimybes organizuoti pasaulio jaunimo irklavimo čempionatą pristatė trakietė, buvusi garsi irkluotoja, verslininkė  Rima Karalienė.

 

 

Ideali vieta irkluotojams treniruotis ir varžytis vaizdingomis apylinkėmis garsėjančiuose, tiltu į Lietuvą  užsienio turistų įvardintuose,  Trakuose. 

 

Čia jau vyko pasaulio jaunių ir pasaulio studentų irklavimo čempionatai,

o 2008 m. rudenį – pasaulio veteranų irklavimo čempionatas.


Lietuvos irklavimo federacija turi patenkintas dvi paraiškas ir čempionatai vyks Trakuose:
2012 m. rengti pasaulio jaunimo iki 23m. pasaulio irklavimo  čempionatą  ir
2013 m. rengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą.

 

Lietuvos irklavimo federacija nuoširdžiai dėkoja

Kūno kultūros ir sporto depatramentui už bendradarbiavimą,

o Trakų rajono savivaldybei, Trakų informacijos centrui ir Trakų verslininkų bendruomenei už pagalbą rengiant paraiškos dokumentus ir svarią paramą.

 

 

Trakų TIC informacija 
www.lif.lt

 

 

 


 

Edukacinė naujiena Trakuose

Šimtas pyrago lapų- šimtas gyvenimo metų!

 

Iki mūsų dienų totoriai asimiliavosi, todėl juos, kaip tautinę mažumą,  geriausiai apibūdina nepasikeitę religiniai įsitikinimai ir tautinės kultūros paveldas. Ypatingai įdomu pabandyti tautą pažinti per  kulinarinį paveldą. Totoriai Trakų krašte žinomi dėl stebuklingai skanaus šimtalapio pyrago skonio.Viena seniausias tradicijas Trakų mieste turinčių kavinių- Senoji Kibininė (www.kibinas.lt)- siūlo edukacinę naujieną visiems, norintiems susipažinti su totorių šimtalapiu.

 Kulinariniam paveldui „Senoji kibininė‘ skiria daug dėmesio: daugelis puikiai žino totoriškus „šimtalapius" pyragus, tačiau iškepti tikrą totoriška pyragą ne kiekvienas sugeba. Todėl „Senoji Kibininė“ kavinės geriausios kepėjos papasakos šimtalapio kepimo paslaptis ir pademonstruos jo gamybą. Taigi, tikru totoriško „šimtalapio" skoniu galės mėgautis visi norintys.

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nuopelnas, kad totorių šeimos prieš daugiau nei 600 metų buvo apgyvendintos Trakuose. Pagrindinis totorių užsiėmimas, pelnęs Lietuvos kunigaikščio pagarbą ir kėlęs siaubą priešams, buvo karo tarnyba, apie ją šiemet daug kalbėta, švenčiant 600 metų jubiliejų po Žalgirio mūšio.

Istorikai teigia, kad Vytauto Didžiojo politika totorių atžvilgiu buvo lanksti,  geranoriška ir tuo metu novatoriška. Valdovas siekė, kad puikūs meistrai, amatininkai, daržininkai, arklininkai, odų išdirbėjai iš svečios šalies asimiliuotųsi visoje Lietuvoje ir Trakuose.

 Daugiakultūriniame mieste linkime akimis pamatyti, gomuriu pajusti,širdimi įsimylėti...

 

Daugiau informacijos:

Trakų turizmo informacijos centras

Vytauto g. 69, LT–21001 Trakai    

Tel./faks. (8~528) 51934                            

 El.p. trakaiTIC@is.lt

www.trakai.lt

   

 

 

Keičiasi rinkliavos mokestis už automobilių statymą

2010-10-15

Nuo š. m. spalio 1 d. Trakų mieste visose UAB „Trakų paslaugos“ automobilių statymo aiktštelėse, išskyrus aištelę Nr.1, esančią priešais apžvalgos aikštelę prie Apvalaus stalo klubo, pasikeitė mokesčiai už automobilių stovėjimą. Trakų rajono savivaldybės tarybos 2010 m. rugsėjo 30 d. sprendomu Nr. S1-205, ne vasaros sezono metu, nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d., nustatytas mažesnis mokestis: lengvajam automobiliui visai dienai 5 Lt, autobusui – 15 Lt. Minimalus mokestis  (už penktadalį dienos) lengvajam automobiliui – 1 Lt, autobusui,  – 3 Lt.

Vasaros sezonas prasidės nuo balandžio 1 d.  iki  rugsėjo 30 d.

Šaltinis: www.trakai.lt     Užsienio turistų srautus į Lietuvą skatins Atvykstamojo turizmo asociacija


                               

PENKI TURISTINIAI PAŽINTINIAI MARŠRUTAI


Viename portale – galimybė pateikti dokumentus leidimams 100-ui institucijų

Verslininkai nuo šiol viename portale gali pateikti institucijoms dokumentus, reikalingus leidimams ir licencijoms gauti. Internetiniame puslapyje www.verslovartai.lt nemokamai galima pateikti dokumentus daugiau nei 100 institucijų, tarp jų – įvairios ministerijos, įstaigos prie ministerijų ir savivaldybės.
www.ukmin.lt


Keliaukime po Lietuvą!

www.lietuvosmarsrutai.eu

Multimedinė Lietuvos turistinių maršrutų prezentacija sukurta ES struktūrinių fondų paramos lėšomis finansuojamo projekto rėmuose. Prezentacija sukurta elektroninės svetainės, CD bei DVD formatuose.

Tekstinės, foto bei video medžiagos pagalba išsamiai bei nuosekliai pristatomi 19 Lietuvos turistinių maršrutų.

Prezentacija skirta tiems, kurie nori pažinti bei keliauti po Lietuvą.

 

 

 

 

           

 

© Trakų rajono savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.
 Į viršų (Left Alt+z+Enter)