Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Trakų pilyje vyks dviejų Rimanto Dichavičiaus albumų pristatymas

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Trakų pilyje vyks dviejų Rimanto Dichavičiaus albumų pristatymas
2017-11-10

Lapkričio 14 d., antradienį, 17 val. Trakų salos pilies didžiojoje menėje vyks dailininko, fotomenininko Rimanto Dichavičiaus dviejų albumų „Žalgiris“ ir „Laisvės paženklinti“ (trečias tomas) pristatymas.


 

Renginyje dalyvaus albumų autorius bei dailininkai prof. Giedrius Kazimierėnas ir Virginijus Stančikas. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir leidykla „Versmė“.

Albumas „Žalgiris“– bene pirmas leidinys Lietuvoje, skirtas vienam kūriniui – G. Kazimierėno paveikslui „Žalgiris. Rūstybės diena“ (400x400, drobė, aliejus, auksas, sidabras). Gotikinį paveikslo rėmą sukūrė dailininkas Virginijus Stančikas.

„Su spauda, su knygomis bendrauju ir dirbu jau daugiau nei 50 metų, – pasakoja R. Dichavičius. – Kiekvienas darbas išugdo savąją patirtį, supratimą, skonį ir vertybių hierarchiją. Ši patirtis man padiktavo esminį priesaką: ne tiek svarbu gražiai sukomponuoti kūrinį knygoje, kiek svarbu jį parodyti maksimaliame jo atskleidime, skambėjime. Būtent ta mintis pagimdė idėją, kad tokį unikalų, galingą istorinį kūrinį, eksponuojamą Trakų istorijos muziejaus erdvėje, privalu ir ypatingai pagerbti“.

Pasak fotomenininko, jis turėjęs galimybę parodyti paveikslo „Žalgiris. Rūstybės diena“ atėjimo kelią: nuo pirmųjų štrichų keliolikos kvadratinių metrų erdvėje, to vaizdo tankėjimą, spalvos atsiradimą, o vėliau ir reljefų, pasidengiančių auksu ir sidabru, kūrimą. R. Dichavičius buvo kūrybinio proceso liudininku ir užfiksavo visus kūrinio gimimo etapus iki pat jo eksponavimo momento Medininkų pilies donžone. Albumo autoriaus nuomone, visa tai parodyti tik keliuose informaciniuose lapeliuose ar lankstinuke nepavyktų ir būtų didingo kūrinio sumenkinimas. Todėl natūraliai gimė knyga, kuri teikia ne tik informaciją, bet ir įtaigų estetinį džiaugsmą.

Antrasis pristatomas darbas – R. Dichavičiaus albumo „Laisvės paženklinti“ trečiasis tomas. Aštuonis su puse metų fotomenininkas rinko tai, ką įvairių kartų dailininkai sukūrė valstybingumo vardan. Trečiajame tome atsispindi visi vizualinės kūrybos žanrai – skulptūra, freska, mozaika, vitražai, juvelyrika ir kt. Čia pristatoma arti šimto kūrėjų, per 1500 darbų. Tarp trečiajame albumo „Laisvės paženklinti“ tome pristatomų dailininkų: Edita Utarienė, Elena Voverienė, Jonas Arčikauskas, Vytautas Balsys, Henrikas Ciparis, Vytautas Ciplijauskas, Vidas Kazimieras Gibavičius, Albertas Gurskas, Gediminas Karalius, Vytautas Kaušinis, Marius Liugaila, Ignas Meidus, Marijus Petrauskas, Augustas Ramonas, Konstantinas Eugenijus Šatūnas, Kunotas Vildžiūnas ir kt.

Leidinio pratarmėje autorius rašo: „Kūryboje visada tyko įvairūs išbandymai – išlikti savimi

ir neatsilikti nuo laiko. Norisi pabrėžti mūsų kūrėjų begalinį sąžiningumą bei profesinį reiklumą. Jų kūriniai tampa giliai prasmingi, atsparūs laiko išbandymams. Su subtilia pajauta galima didžiuotis jų darbu – kūriniais, kurie kalba apie mūsų kraštą, istoriją, kultūrą. Jų buvimas sutvirtina mūsų dvasią, valstybės atramas, praturtina meninės kalbos lobyną“.
 

Brigita Balčytienė
Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja
 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Virgilijus Povliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius, Tel. +370 528 53941, el.paštas – info@trakaimuziejus.lt
 
 
 
                                                           

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam