Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Trakuose vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Trakuose vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis
2017-10-09

Spalio 6 dieną Trakuose surengtas Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame dalyvavo savivaldybių vadovai bei atstovai, Ūkio ministerijos, UAB „Strategy Lab“ darbuotojai. Trakų rajonui atstovavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč.


 

Posėdyje pristatyti Ūkio ministerijos rengiamos Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijos rezultatai, palyginti Vilniaus regiono socio-ekonominiai rodikliai ir ekonominė specializacija, lyginant ją su nacionaliniu šalies kontekstu.

Per dešimtmetį Vilniaus apskrities gyventojų skaičius sumažėjo 23 tūkstančiais, o gyventojų padaugėjo tik Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse. Vilniaus apskrityje nedarbo lygis yra žemesnis už Lietuvos vidurkį, tačiau nacionalinį vidurkį viršija kelios Vilniaus regiono savivaldybės. Pagal bendras materialines investicijas Vilniaus apskritis lenkia Lietuvos vidurkį, be to, apskritis yra pirmaujanti Lietuvoje pagal darbuotojų darbo užmokesčio vidurkį.

Remiantis Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijoje pateiktu pasiūlymu, vietoje esamų šalies 10-ies apskričių Lietuva būtų suskirstyta tik į keturis regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Kiekvienam iš keturių regionų numatyta ir konkreti specializacija, į kurią reikėtų orientuotis ieškant investuotojų. Vilniaus regionui numatyta plastiko ir popieriaus gamybos, elektros, šilumos ir vandens tiekimo, transporto ir logistikos, miškininkystės, finansų ir verslo paslaugų, programavimo, IT ir telekomunikacijų, kūrybinės, kultūros ir pramogų veiklos, vaistų ir farmacijos pramonės kryptys.

Posėdžio metu buvo apsvarstyti kiti Vilniaus regiono savivaldybių. plėtros, investicijų, tarptautinio bendradarbiavimo klausimai.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakuose vykusiame Vilnaius regiono plėtros tarybos posėdyje rajonui atstovavo savivaldybės merė Edita Rudelienė (trečia iš dešinės), merės pavaduotoja Marija Puč(ketvirta iš dešinės). Sigitos Nemeikaitės nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam