Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Dar kartą apie rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą
2018-03-26

Trakų rajono gyventojus pasiekė pirmosios sąskaitos už atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal naują tvarką, įsigaliojusią nuo sausio 1 d., todėl savivaldybė sulaukia klausimų dėl naujos tvarkos. 


Pakartotinai pateikiame svarbiausią informaciją ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Nors Trakų rajono savivaldybei anksčiau galiojusi tvarka buvo tinkama, tačiau visos savivaldybės privalėjo pereiti prie naujos dvinarės rinkliavos, nes to reikalauja įstatymai ir Vyriausybės nutarimai.

Vietinę rinkliavą sudaro dvi dedamosios dalys – pastovioji ir kintamoji. Pastovioji (abonentinė) rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto, taikant atitinkamus tarifus. Maksimalus apmokestinamas bendras plotas gyvenamosios paskirties objektuose yra 100 kv.m. Ši įmokos dedamoji nustatyta tokia, kad padengtų pastoviąsias sąnaudas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu. Tuo tarpu kintamoji rinkliavos dalis priklauso nuo konteinerių išvežimo dažnio ir konteinerių tūrio.
 
Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leidžia matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.

Komunalinių atliekų išvežimo įmoka priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto ploto. Gyventojų skaičius įmokai reikšmės neturi. Šis rinkliavos nustatymo modelis pasirinktas, nes duomenų analizė parodė, kad Trakų rajone yra daug nekilnojamo turto, kuris yra naudojamas kaip antras būstas arba jis yra nuomojamas ir jame niekas nėra neregistruotas. Jei būtų įvestas mokestis, priklausantis nuo gyventojų skaičiaus, būtų taip, kad tie, kas registravo savo gyvenamąją vietą Trakų rajone, mokėtų už tuos, kurie turi antrus būstus arba nuomojasi gyvenamą plotą ir jame nėra registruoti, nes bendras surinktų atliekų kiekis būtų dalinamas tik registruotiems gyventojams. Savivaldybės manymu, pasirinktas rinkliavos modelis yra teisingesnis, be to, pasinaudojome ir kitų savivaldybių praktika, kurios rinkliavą įvedė anksčiau.

Atkreipiame dėmesį, kad atskirai sudaryti atliekų tvarkymo sutarčių nereikia, visi turintys nekilnojamo turto objektų gauna informacinius pranešimus apie jiems priklausančias įmokas. Sąskaitos savininkams siunčiamos pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis. Todėl gali pasitaikyti, kad sąskaitą gaus asmuo, kuris jau negyvena objekte, tačiau objektas vis dar registruotas jo vardu.

Daugiau informacijos yra http://www.trakai.lt, rubrikoje „Atliekų tvarkymas“, į visus kylančius klausimus mielai atsakys Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos specialistai el.p. komunalinesatliekos@trakai.lt, tel. (8 528) 41225.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Dar kartą apie rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą
spausdinti visus
 
Vita 2018-05-14 17:19 spausdinti
sveiki,man aplamai įdomu ,kaip jie ten dirba,telefonu prisiskambinti pavyko vos ne vos,užregistravo konteinerius ,prižadėjo atveži,bet jau praėjo dvi savaitės,bet konteinerių nėra,o pinigus reik mokėti,noriu paklausti,kam tuomet telefonas duotas sąskaitoje jeigu niekas jo nekelia,ir kodėl turim mokėti ,už konteinerių išvežimą,jeigu nesugebate jų atvežti,o gal patiems reik pas jus atvykti ,nes telefonu neprisiskambinu,"labai jau užsiėmę ",visiškai negerbiat žmonių.
Andrejus 2018-03-29 14:38 spausdinti
Nors pakelkit rageli kaip jums skambina, isiunte zmoniem saskaitas uz ora o db apsisykusios siedi nes nezino kaip zmoniem paaiskint uz kokius mes cia virtualius konteinerius turim mokiet kuriu netgi ir niekad nebebuvo.
Egita 2018-03-28 17:31 spausdinti
Sveiki aš nuomuojiu gyvenamases patalpas iš savivaldybės o šalia yra kaimynai kurie čia negyvena, gavau šiukšlių išvezimo sąskaitą vardas pavardė kaimyno jo gyvenamasis plotas kartu ir mano gyvenamasis plotas mano konteinerio talpa ir mano sąskaita ir kaimyno sudėjo į vieną sąskaitą o laiškas parašytas mano gyvenamujiu patalpų adresu,
Gerbemieji trakų rajono savivaldybės tarybos nariai kur kreiptis ir kaip spręsti šią situaciją?
Gyventoja 2018-03-28 14:33 spausdinti
Įdomu, prisiskambinti negalima Jums, įstatymas nuo sausio 1, laišką gavau vakar(2018-03-27) sumokėti iki 2018-04-15, konteinerio nėra, už ką mokėti? tada perskaičiuokite sumas
Gyventoja 2018-03-28 11:34 spausdinti
Kodėl neįmanoma jums prisiskambinti? Jeigu įvedate naujoves, tai prašytume prieš tai pilnai susitvarkyti viduje, įvesti aiškią tvarką, o ne kelti sumaišti ir vengti kontaktų su gyventojais. Važiuoti pas jus ne visi turi laiko ir galimybes.
 
1 2 3
Atgal
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 12

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė