Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Trakuose vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis
2017-10-09

Spalio 6 dieną Trakuose surengtas Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame dalyvavo savivaldybių vadovai bei atstovai, Ūkio ministerijos, UAB „Strategy Lab“ darbuotojai. Trakų rajonui atstovavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč.


 

Posėdyje pristatyti Ūkio ministerijos rengiamos Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijos rezultatai, palyginti Vilniaus regiono socio-ekonominiai rodikliai ir ekonominė specializacija, lyginant ją su nacionaliniu šalies kontekstu.

Per dešimtmetį Vilniaus apskrities gyventojų skaičius sumažėjo 23 tūkstančiais, o gyventojų padaugėjo tik Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse. Vilniaus apskrityje nedarbo lygis yra žemesnis už Lietuvos vidurkį, tačiau nacionalinį vidurkį viršija kelios Vilniaus regiono savivaldybės. Pagal bendras materialines investicijas Vilniaus apskritis lenkia Lietuvos vidurkį, be to, apskritis yra pirmaujanti Lietuvoje pagal darbuotojų darbo užmokesčio vidurkį.

Remiantis Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijoje pateiktu pasiūlymu, vietoje esamų šalies 10-ies apskričių Lietuva būtų suskirstyta tik į keturis regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Kiekvienam iš keturių regionų numatyta ir konkreti specializacija, į kurią reikėtų orientuotis ieškant investuotojų. Vilniaus regionui numatyta plastiko ir popieriaus gamybos, elektros, šilumos ir vandens tiekimo, transporto ir logistikos, miškininkystės, finansų ir verslo paslaugų, programavimo, IT ir telekomunikacijų, kūrybinės, kultūros ir pramogų veiklos, vaistų ir farmacijos pramonės kryptys.

Posėdžio metu buvo apsvarstyti kiti Vilniaus regiono savivaldybių. plėtros, investicijų, tarptautinio bendradarbiavimo klausimai.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakuose vykusiame Vilnaius regiono plėtros tarybos posėdyje rajonui atstovavo savivaldybės merė Edita Rudelienė (trečia iš dešinės), merės pavaduotoja Marija Puč(ketvirta iš dešinės). Sigitos Nemeikaitės nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė