Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Pirmieji Lietuvoje svečiai iš Butano Karalystės lankėsi Trakuose

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Pirmieji Lietuvoje svečiai iš Butano Karalystės lankėsi Trakuose
2017-07-12

 

Tarptautinis rinkimų tyrimų centras kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Indijoje įgyvendina projektą, kuriuo Lietuvos pavyzdžiu siekiama stiprinti Butano institucijų administracinius gebėjimus bei skatinti demokratines reformas Butane. J.e. ambasadorius, Butano užsienio reikalų ministerijos dvišalių reikalų departamento generalinis direktorius p. Kesang Wangdi bei vyriausioji specialsitė bendradarbiavimui su Lietuva p. Sonam C. Namgyel, vizito Lietuvoje metu, lankėsi Trakuose.

Vizito tikslas – maksimaliai supažindinti su Lietuvos patirtimi, įvykdytomis demokratinėmis reformomis, viešojo administravimo modeliu, pilietinės visuomenės veikimo principais, bei ieškoti galimybių ir identifikuoti tolesnes bendradarbiavimo sritis tarp Lietuvos Respublikos ir Butano Karalystės. Labiausiai aktuali turizmo sritis.

Po Trakų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir tuizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Evelinos Šuscickytės pranešimo, kuriame pristatyta Trakų rajono turizmo situacija, iššūkiai bei Trakų krašto išskirtinumas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius diskutavo su svečiais iš Butano dėl tvarios plėtros istoriniuose miestuose bei laimingo miesto koncepcijos.

Butano Karalystė (Butanas) – valstybė pietų Azijoje, Himalajuose, kuri ribojasi su Indija ir Kinija. Svečias dikusijoje akcentavo, kad Butane bet tokią modernizaciją bandoma suderinti su senovės kultūra ir tradicijomis, taikant bendrosios nacionalinės laimės (BNL) filosofiją. Butanas vertinamas kaip laimingiausia šalis Azijoje ir aštunta laimingiausia pasaulyje.

Šalyje išvengta gamtos niokojimo, miškų kirtimo. Vyriausybė imasi veiksmingų priemonių kultūros, tapatumo ir aplinkos išsaugojimui, o turimo rinkodaros priemonėmis per du metus turistų skaičius nuo 7000 išaugo iki 100000 per metus. Mažai valstybei, tai reikšmingi skaičiai.

Vakarienės metu pradėtos svarstyti Trakų „subroliavimo" su Butano senąja sostine Punakha, galimybės.

 

Dominyka Semionovė,

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

  

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam