Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Pašto ženkluose – Lietuvos olimpiniai irklavimo meistrai
2018-10-09

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis rajono savivaldybės merę Editą Rudelienę nudžiugino malonia staigmena.


D. Pavilionis įteikė išskirtinę dovaną – Lenkijos pašto išleistų pašto ženklų komplektą su Lietuvos irkluotojų – 2016 m. olimpiados sidabro ir bronzos medalių laimėtojų portretais. Ši išskirtinė ženklų serija buvo išleista Lenkijos Bydgoščiaus miesto klubo „LOTTO Bydgostia“ iniciatyva.

Pašto ženkluose įamžinti du olimpiniai irkluotojų duetai, pelnę Lietuvai šlovę ir pasididžiavimą. Tai irkluotojai Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, iškovoję olimpinį sidabrą ir irkluotojos Donata Vištartaitė-Karalienė ir Milda Valčiukaitė, laimėjusios bronzą.

Lietuvos irklavimo federaciją ir Lenkijos „LOTTO Bydgostia“ klubą sieja ilgametė draugystė ir bendradarbiavimo sutartis, pasirašyta dar 2002 metais. Lietuvių ir lenkų irkluotojai palaiko vieni kitus svarbiausiuose čempionatuose bei regatose, dalijasi meistriškumu, dalyvauja bendrose stovyklose. Bydgoščiuje lenkų kolegų svetingumą ne kartą yra patyrę ir Trakų irkluotojai.

Drauge su pašto ženklais LIF prezidentas atnešė ir ypač brangius sporto trofėjus – rugsėjį Pasaulio irklavimo čempionate Plovdive iškovotus aukso ir bronzos apdovanojimus. Auksą iškovojo M. Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės duetas, bronzą – vienvietininkas M. Griškonis. Tiesa, šių apdovanojimų D. Pavilionis merei nepadovanojo, bet kartu pasidžiaugė jų spindesiu.

„Trakai nuo seno laikomi irklavimo sostine, todėl šios sporto šakos atstovų pasiekimai yra ypač svarbūs. Šalies irklavimo elito atstovai, tarp jų – ir Trakams atstovaujantys irklo meistrai, įspūdingai baigia šių metų aktyvųjį sezoną. Svarbiausi čempionatai baigėsi ir prisiminti yra ką. Tačiau šiomis dienomis vėl neramiai laukiame labai svarbių startų. Jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse, Argentinoje, startuos trakietės Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė. Tad joms ir treneriui Vladislavui Sokolinskiui linkime kuo didžiausios sėkmės“, – sakė merė E. Rudelienė.

Jaunimo olimpiada Buenos Airėse vyksta spalio 6–18 dienomis. Vienas iš labiausiai tituluočiausių irkluotojų trakietis Rolandas Maščinskas yra iškovojęs auksą Jaunimo olimpiadoje, 2010 m. vykusioje Singapūre.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis rajono savivaldybės merę Editą Rudelienę nudžiugino malonia staigmena – pašto ženklais su olimpiniais irklavimo meistrų portretais bei pasaulio irklavimo čempionato medaliais. Sigitos Nemeikaitės nuotr.
 


komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė