Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Atsinaujinusios mokyklos sutiko mokinių klegesio kupiną rugsėjį
2017-09-07

Per prabėgusią vasarą nemažai rajono švietimo įstaigų sulaukė pokyčių. Daugelyje įstaigų buvo renovuojamos klasės, koridoriai, inžinerinė įranga, įrengiami sporto aikštynai.


Rugsėjo 1-ąją mūsų rajone pasitiko ne viena atsinaujinusi mokykla, gimnazija. Kai kur remonto, statybų darbai dar tęsiami, tačiau jie ilgai neužtruks ir iki šių metų pabaigos džiugins gražiai sutvarkytomis erdvėmis, geresne aplinka mokytis.

Atnaujinimo darbams buvo skirta 789 088 eurų, iš jų vien savivaldybės lėšų – 524 923 eurai.

Nemažai darbų – Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje. Atlikta daug, kai kurie dar vyksta: suremontuotos laiptinės, koridoriai, klasės, užsiėmimų patalpos rūsyje. Gimnazija prašviesėjo, tapo dar jaukesnė, šiuolakiškesnė. Tam buvo skirta beveik 175 tūkst. eurų. Trakų gimnazijoje buvo suremontuota informatikos klasė, koridorius, netrukus bus užbaigti persirengimo ir dušų patalpų, mokytojų kambariai. Remonto darbams buvo skirta beveik 65 tūkst. eurų. Lentvario „Versmės“ gimnazija pagaliau gali džiaugtis atnaujinta sporto sale, kuriai sutvarkyti prireikė apie 52 tūkst. eurų. Pastarųjų ugdymo įstaigų investicijos yra skirtos iš Lenkijos ( Draugija „Wspolnota Polska“) bei rajono savivaldybės biudžeto.

Aukštadvario gimnazija šiuos mokslo metus pradėjo gražiau, įspūdingiau nei visada, nes čia įvyko gerų permainų, kurių laukta tikrai ne vienerius metus. Buvo pakeista dar sovietmetį menanti dviejų aukštų koridorių danga, šildymo sistema, vandentieko vamzdynai, kriauklės, buvo dažomos sienos, pakeistos durys. Aukštadvario gimnazijos remontui panaudota 165 tūkst. eurų, iš jų 80 tūkst. skyrė Švietimo ir mokslo ministerija, o 85 tūkst. eurų – rajono savivaldybė.

Lentvario pradinės mokyklos vaikai jau gali naudotis nauja mini futblolo aikšte, kuriai įrengti savivaldybė skyrė 24 tūkst. eurų. Išklota nauja danga, įrengtas aikštelės apšvietimas ir aptvėrimas.

Bus įrengiama bei suremontuota ir daugiau sporto salių, aikštynų. Per pastaruosius du mėnesius bus atnaujinama Onuškio Donato Malinausko gimnazijos krepšinio aikštelė – tam skirta apie 38 tūkst. eurų. Visai netrukus bus baigti Lentvario Henriko Senkevičiaus sporto salės dangos atnaujinimo darbai, kuriems prireikė bemaž 12 tūkst. eurų. Šį mėnesį bus baigtas aptverti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos stadionas, kuriam iš savivaldybės biudžeto buvo skirta beveik 27,5 tūkst. eurų.

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla taip pat džiaugiasi gerais pokyčiais. Mokykloje ne tik paremontuotos vidaus patalpos. Dar svarbiau, kad mokykla aptverta, įrengti takai. Nuo šiol mokinaims ir jaukiau, ir saugiau. Šiems darbams atlikti rajono savivaldybė skyrė 58 600 eurų. Pastebimų pokyčių akivaizdžiai matyti ir Aukštadvario darželyje-mokykloje „Gandriukas“, atnaujinus vidaus patalpas. Remonto darbams panaudota 71 tūkst. eurų. Per du mėnesius bus suremontuotos 7-ios Paluknio „Medeinos“ gimnazijos klasės, tam skirta daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Investuota ne vien į vidaus patalpų, bet ir teritorijų sutvarkymo darbus. Štai renovuotas, modernus Trakų vaikų darželis „Ežerėlis“ glosto akį ir pagražėjusia aplinka. Buvo sutvarkyti darželį juosiantys takai, lauko laiptai, bus atnaujintos arba pakeistos ir senosios pavėsinės. Šiems darbams atlikti skirta 41 tūkst. eurų iš rajono savivaldybės biudžeto. Nauji pėsčiųjų takai tiesiami ir prie Rykantų daugiafunkcio kultūros centro, kuriems finansuoti numatyta 12 tūkst. eurų. Aplinką pasigražino ir Lentvario vaikų lopšelis-darželis „Šilas“, išpjovęs senus medžius.

„Kasmet rajono švietimo įstaigos gražėja, gerėja mokymosi ir mokymo sąlygos. Žinoma, dar yra kur tobulėti, tačiau pastarojo meto pokyčiai labai akivaizdūs. Ugdymo įstaigoms skiriame nuolatinį dėmesį bei lėšas. Pavyzdžiui, šiemet rajono savivaldybė naujųjų mokslo metų pasirengimui išleido gerokai daugiau nei pusę milijono eurų. Juk investuojame į mūsų vaikų, vadinasi, mūsų visų ateitį“, – sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, pridūrusi, kad švietimo srityje stengiamasi išnaudoti įvairius finansavimo išteklius.

Vienas iš tokių, kuris pastebimai pagerins vaikų, jaunimo mokymosi, užimtumo galimybes, yra pradėtas vykdyti projektas „Daugiafunkcių aikštelių prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų įrengimas“. Rugpjūtį buvo pasirašyta projekto statybos rangos sutartis.

Projekto biudžetas siekia net 964 560,72 Eur, iš kurių 751 174,62 Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 66 280,12 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir 147 105,98 Eur Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Pasitelkus Europos Sąjungos paramą, šiemet pradėtas įgyvendinti ir labai svarbus Trakų meno mokyklos atnaujinimo projektas, kuris parengtas kartu su partneriais Lenkijoje. Ilgus metus laukęs renovacijos mokyklos pastatas bus baigtas iki kitų metų pabaigos. Trakų rajono savivaldybei tenkanti investicijų dalis yra 722 543,28 eurų, iš jų Europos Sąjungos parama – 614 161,78 eurų.

Šiuo metu vykdomi viešieji pirkimai Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) darbams vykdyti. Planuojama maksimali darbų vertė – beveik 3mln. 195 tūkst.eurų. Tai vienas iš tų projektų, kurių labai laukė Lentvario mokiniai, mokytojai ir miesto bendruomenė.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakų vaikų darželio „Ežerėlis“ teritorijoje iškloti trinkelėmis takai.  Romualdo Zviagin nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė