Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:90 proc. Trakų gyventojų nepatenkinti miesto autobusų stoties būkle

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

90 proc. Trakų gyventojų nepatenkinti miesto autobusų stoties būkle
2017-07-11

 

9 iš 10 Trakų miesto gyventojų yra nepatenkinti esama Trakų autobusų stoties būkle. O jos rekonstrukcijai, kartu įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę, parduotuvę ir kitas komercines patalpas, pritaria net 74 proc. trakiškių.


Tai rodo Trakų rajono savivaldybės užsakymu bendrovės „Sprinter tyrimai“ atliktas Trakų miesto gyventojų nuomonės tyrimas dėl autobusų stoties rekonstrukcijos ir miesto problemų.

 

Dažniausiai tyrimo metu gyventojų minėtos Trakų miesto problemos – apleistos ežerų pakrantės (taip mano 24 proc. apklaustų gyventojų) ir apskritai nesutvarkytas, neestetiškas miestas (21 proc.). Toliau nurodomos tokios problemos, kaip poreikis renovuoti apleistus senus pastatus (15 proc.), aplinkkelio poreikis ir sunkumai apvažiuoti miestą (15 proc.), tvarkos trūkumas (12 proc.), nepakankama žolės priežiūra, gėlynų stoka ir negenėti medžiai (10 proc.).

 

„Daugeliui Trakų gyventojų nurodytų problemų spręsti reikalingos išties didelės investicijos, o savivaldybės ir biudžeto lėšos Trakų viešajai infrastruktūrai gerinti, deja, nėra pakankamos. Todėl tol, kol degs raudona šviesa verslo investicijoms, kaip, pavyzdžiui, Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos atveju, ir toliau trypčiosime vietoje, o problemos pačios neišsispręs“, – tyrimo rezultatus komentuoja Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

 

Atsižvelgiant į Trakų rajono savivaldybės veiklos strategiją ir gyventojų nuomonės tyrimo rezultatus, artimiausiu metu savivaldybė daugiausiai dėmesio skirs gatvių ir pakrančių tvarkymui, o jau šį rudenį bus baigta trijų gatvių (Vilniaus, Gedimino, Aukštadvario) rekonstrukcija. Taip pat yra baigiamos sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūros, atversiančios kelią tolesniam aplinkkelio projekto vykdymui. Dėmesio sulauks ir švietimo įstaigos – jau pasirašyta Trakų meno mokyklos rekonstrukcijos rangos sutartis.

 

„Kartu tikimės, kad sparčiau pradės judėti autobusų stoties rekonstrukcijos projektas, nes būtų labai gaila prarasti galimybę privačiomis lėšomis atnaujinti svarbiausią miesto susisiekimo mazgą, į kurio rekonstrukciją verslas ketina investuoti 3 mln. eurų, ne tik sutvarkant pagrindinius miesto vartus, bet ir sukuriant Trakų gyventojams mažiausiai pusšimtį darbo vietų. Tokios projektų „nesėkmės istorijos“, kad Trakuose neįmanoma investuoti, atbaido potencialius investuotojus ir kitose srityse, nors miestui gyvybiškai reikia viešbučių ir kitų paslaugų, skirtų turistams. Tačiau kiek tai priklauso nuo savivaldybės, mes ir toliau padėsime verslui kurtis ir vystytis Trakų rajone,“ – sako Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

 Savivaldybės administracijos informacija

 

90 proc. Trakų gyventojų nepatenkinti miesto autobusų stoties būkle
spausdinti visus
 
Džiugu, kad 2017-07-14 18:23 spausdinti
Trakiečiai tikrai gerai identifikavo pagrindines miesto ( o ir rajono) problemas. Trakams tikrai reikia investicijų, ir reikia tik džiaugtis, jei jos ateina. Telieka tikėtis, kad valdžia atsižvelgs į žmonių nuomonę, o visokie prieštarautojai tegu pirmiausia ką nors gera miestui padaro, o tada kelia balsą.
Rimas 2017-07-13 21:57 spausdinti
Žinoma, kad reikia naujos stoties tiesiog graudu žiūrėti į senąją su nutrupėjusiomis plytomis. Be to ant šio plokščio stogo galima būtų ir saulės baterijas sumontuoti.
Mindaugas 2017-07-12 00:00 spausdinti
Žinoma jog miestui reik investicijų ir naujų darbo vietų. Tik kai sioj srity jos atsiras turgavietej esančioj šalia manau sumažės. Bet kaip itikt visiems.... Manau paprasčiausia daugumos principu. Jei tyrimai rodo 74% už renovacija ir naujovę reiškia jų reike. Viskas keičias viskas gražėja. Nesenai teko but Palamgoj ir ten tikrai visai kitas vaizdas žiurint į naujają autobusu stotį.
Protinga mere 2017-07-11 16:37 spausdinti
Vykit lauk tuos diedukus kurie neaisko ka saugo. O labiausiai jie bijo savo kedziu nenori pasirodyti kad nieko neveikia.
Atgal
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 4