Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Aukštadvario „Gandriuke“ – rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas
2017-03-06

Aukštadvario mokykloje-darželyje ,,Gandriukas“ vyko rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Konkurso tikslas – ugdyti ir puoselėti meninio žodžio suvokimą.

Renginį organizavo mokyklos-darželio mokytojų kolektyvas ir Trakų rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Į šį gražų ir prasmingą renginį, kuris kiekvienais metais vyksta mūsų mokykloje, sugužėjo 16 skaitovų iš šešių rajono mokyklų – Rūdiškių ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijų, Trakų ir Lentvario pradinių mokyklų, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos ir Aukštadvario mokyklos-darželio ,,Gandriukas“.

Prieš skaitovų pasirodymą sveikinimo žodį tarė ir sėkmės dalyviams palinkėjo mokyklos direktorė Vilė Lauruševičienė.

Skaitovus vertino kompetentinga komisija: Rasa Dikevičienė, Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktorė, Birutė Lapinskienė, Aukštadvario gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir Filomena Grambienė, Rūdiškių gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė.

Konkurso vedėja mokytoja Jolanta Žilionienė drąsino ir kalbino dalyvius. Paaiškėjo, kad vaikams konkursui ruoštis padėjo ne tik mokytojos, tėvai, seneliai, bet ir mokyklos direktorė!

Mokiniai varžėsi dviejose – 1–2 klasių ir 3–4 klasių amžiaus grupėse. Nuoširdžiai įsijausdami į skaitomą kūrinį, dalyviai sugebėjo įtaigiai perteikti auditorijai kūrinių nuotaiką ir mintis. Vertinimo komisijai teko sunki užduotis – iš atvykusių puikių skaitovų išrinkti geriausius, atsižvelgiant į vertinimo kriterijus.

Iš aštuonių skaitovų, konkuravusių 1–2 klasių mokinių amžiaus grupėje, I vietą pelnė Gabija Šukelytė iš Lentvario pradinės mokyklos, mokinę parengė mokytoja Danguolė Danilkevičienė. II vietą laimėjo Nikita Kaida Kirvaitytė, Rūdiškių gimnazijos mokinė, mokinę parengė mokytoja Filomena Grambienė. III vieta atiteko Augustui Garalevičiui iš Trakų pradinės mokyklos, mokinį paruošė mokytoja Rasa Lietuvninkienė.

3–4 klasių mokinių amžiaus grupės dalyviai atvyko itin gerai pasiruošę, todėl vertinimo komisija šioje amžiaus grupėje skyrė net dvi pirmąsias vietas. Jas laimėjo Bernardas Sakalius iš Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“, mokinį parengė mokytoja Aušrinė Valančiauskienė bei Živilė Mizeikytė iš Lentvario pradinės mokyklos, mergaitę parengė mokytoja Inga Silinienė. II vietą šioje amžiaus grupėje laimėjo Ugnė Bagdevičiūtė iš Lentvario pradinės mokyklos, ją parengė mokytoja Bronė Zagorskienė. III vieta atiteko Gabijai Masiukaitei, Trakų pradinės mokyklos mokinei, mokytoja Ramunė Bikauskienė.

Specialų komisijos prizą – diplomą už originalų tarmiško teksto atlikimą – komisija nusprendė įteikti Vyčiui Kazlauskui, Trakų pradinės mokyklos mokiniui, mokytoja R. Bikauskienė.

Kol komisija rinko geriausius, konkurso dalyviai ir svečiai vaišinosi, o paskui susirinko į salę. Čia mokyklos neformaliojo švietimo būrelio „Gandriuko teatriukas“ (vadovė Snieguolė Daugirdienė) ugdytiniai parodė inscenizaciją „Mamos suknelė“.

Konkurso laimėtojams bei jų mokytojams buvo įteikti Trakų rajono švietimo pagalbos centro diplomai ir atminimo dovanėlės. Visi skaitovai ir jų mokytojai išsivežė Aukštadvario mokyklos-darželio ,,Gandriukas“ padėkas ir atminimo dovanėles.

Džiaugiamės, jog mūsų rajone yra daug talentingų mokinių, mylinčių literatūrą, puoselėjančių meninį žodį, gebančių suprasti bei vertinti pasirinktą grožinės literatūros kūrinį ir įtaigiu žodžiu, mimika bei emocija veikti klausytoją.
 

Roma Pašinskienė
Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ vyr. mokytoja

Akimirkos iš rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso.
 
 
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė