Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Kovo 11-ąją Tiltuose viešėjo Vilniaus senjorų teatras
2017-03-13

Šiemet Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tiltiečiai paminėjo kartu su svečiais iš Vilniaus – Vilniaus senjorų teatru.

Susirinkę bendruomenės namuose minėjimą pradėjo visi kartu sugiedoję ,,Tautišką giesmę”. Gražios šventės proga susirinkusius savo kūrybos eilėmis pasveikino Tiltų kaimo poetas Vytautas Vilkišius ir renginio organizatorė Vaiva Neteckienė.

Po to scenoje Vilniaus senjorų teatras parodė spektaklį ,,Skerdžius”, pagal to paties pavadinimo lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės apsakymą. Spektaklio režisierius ir kolektyvo vadovas – Vytautas Mikalauskas.

Sukurtas vaidinimas papasakojo apie Lapino personažo likimo pranašystę bei gyvenimą Lietuvos kaime. V. Mikalausko režisuotame kūrinyje vaizduojami ne tik tradiciniai ūkio darbai, bet ir papasakota apie kaimo žmonių vertybes ir jų santykį su supančiu pasauliu. Spektaklis sugrąžino žiūrovus į senąjį Lietuvos kaimą, kuriame gyvena pagrindinis kūrinio personažas Lapinas bei kiti spektaklio veikėjai. Ilgaamžis Lapinas papasakojo savo prisiminimus apie senąją Lietuvą – beribę žalių girių ir miškų šalį, kurioje buvo jaučiama didelė pagarba žmogų supančiai gamtai. Jo diskusijos, pajuokavimai, pamelavimai bendraujant su kitais kaimo gyventojais išryškino veikėjų charakterių skirtumus ir praturtino spektaklio siužetą nuotaikingomis ir netikėtomis scenomis.

Pagrindinė siužeto ašis – Grainio liepa ir nuoširdūs bei nostalgiški Lapino prisiminimai apie senąjį kaimo gyvenimą, jungiantys penkių dalių spektaklį. Jo atomazgoje įvyksta netikėta scena, įprasminanti pagrindinio veikėjo žodžius ir priverčianti susimąstyti apie gamtos ir žmogaus santykį. Spektaklio metu skambanti lietuvių liaudies muzika, dainos, posakiai ir eilės dar labiau pabrėžė, kad gamta yra vienintelė tikrovė, vienintelis būdas sukilninti žmogų, pažadinti jo lietuviškus jausmus.

Žiūrovai spektakliu buvo sužavėti ir pagarbą aktoriams išreiškė gausiais plojimais stovėdami. Renginio organizatorė atsidėkodama svečiams įteikė gėlių krepšelius ir dovanų. Žodį tarė ir spektaklio režisierius V. Mikalaukas. Jis pasveikino žiūrovus su Kovo 11-ąja, dėkojo už šiltą priėmimą.

Renginį Tiltuose rėmė Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros rūmai, Tiltų kaimo bendruomenė.
 

Vaiva Neteckienė
Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė

Akimirkos iš Vilniaus senjorų teatro pastatymo. Autorės nuotr.
 
 
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė