Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Rugpjūtis
    2018     
Dar kartą apie rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą
2018-03-26

Trakų rajono gyventojus pasiekė pirmosios sąskaitos už atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal naują tvarką, įsigaliojusią nuo sausio 1 d., todėl savivaldybė sulaukia klausimų dėl naujos tvarkos. 


Pakartotinai pateikiame svarbiausią informaciją ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Nors Trakų rajono savivaldybei anksčiau galiojusi tvarka buvo tinkama, tačiau visos savivaldybės privalėjo pereiti prie naujos dvinarės rinkliavos, nes to reikalauja įstatymai ir Vyriausybės nutarimai.

Vietinę rinkliavą sudaro dvi dedamosios dalys – pastovioji ir kintamoji. Pastovioji (abonentinė) rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto, taikant atitinkamus tarifus. Maksimalus apmokestinamas bendras plotas gyvenamosios paskirties objektuose yra 100 kv.m. Ši įmokos dedamoji nustatyta tokia, kad padengtų pastoviąsias sąnaudas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu. Tuo tarpu kintamoji rinkliavos dalis priklauso nuo konteinerių išvežimo dažnio ir konteinerių tūrio.
 
Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leidžia matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.

Komunalinių atliekų išvežimo įmoka priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto ploto. Gyventojų skaičius įmokai reikšmės neturi. Šis rinkliavos nustatymo modelis pasirinktas, nes duomenų analizė parodė, kad Trakų rajone yra daug nekilnojamo turto, kuris yra naudojamas kaip antras būstas arba jis yra nuomojamas ir jame niekas nėra neregistruotas. Jei būtų įvestas mokestis, priklausantis nuo gyventojų skaičiaus, būtų taip, kad tie, kas registravo savo gyvenamąją vietą Trakų rajone, mokėtų už tuos, kurie turi antrus būstus arba nuomojasi gyvenamą plotą ir jame nėra registruoti, nes bendras surinktų atliekų kiekis būtų dalinamas tik registruotiems gyventojams. Savivaldybės manymu, pasirinktas rinkliavos modelis yra teisingesnis, be to, pasinaudojome ir kitų savivaldybių praktika, kurios rinkliavą įvedė anksčiau.

Atkreipiame dėmesį, kad atskirai sudaryti atliekų tvarkymo sutarčių nereikia, visi turintys nekilnojamo turto objektų gauna informacinius pranešimus apie jiems priklausančias įmokas. Sąskaitos savininkams siunčiamos pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis. Todėl gali pasitaikyti, kad sąskaitą gaus asmuo, kuris jau negyvena objekte, tačiau objektas vis dar registruotas jo vardu.

Daugiau informacijos yra http://www.trakai.lt, rubrikoje „Atliekų tvarkymas“, į visus kylančius klausimus mielai atsakys Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos specialistai el.p. komunalinesatliekos@trakai.lt, tel. (8 528) 41225.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Dar kartą apie rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą
spausdinti visus
 
Gediminas 2018-03-28 10:20 spausdinti
Sveiki,

Dėl mišrių atliekų konteinerio. Kaip suprantu gali pasirinkti dydį nuo 120 ltr iki 5000 ltr. dėl to yra skirtingos ištuštinimo kainos.

O kaip dėl popieriaus, stiklo, plastiko, bioskaidžių atliekų konteinerių, koks jų dydis, ir kiek jų ištuštinimas kainuos?
Justina 2018-03-28 09:59 spausdinti
Kada gausime konteinerius? Ar bus perskaiciuotas mokestis nuo faktines gavimo datos?
Aušra 2018-03-27 16:02 spausdinti
Kad už šiūkšles mokėti reikia pritariu. Bet labai gaila, kad Trakų savivaldybė net nepasidomėjo realia esama situaciją. Gavome kosminę sąskaitą už šiūkšlių išvežmą, nors nesu registruota, namas įregistruotas kaip nebaigta statyba, nes ten tik plikos sienos, nei langų, nei durų. Konteinerių nėra, privažiavimo prie namo irgi dar neturime. Tai apie kokį šiūkšlių išvežimą yra kalbamą. Taip pat labai gaila kad yra skaičiuojama pagal plotą o ne pagal registruotus gyventojus. Nes mūsų kaime daug gyventojų gyvena po viena, o moka didelias sumas ir šiūkšlių tikrai tiek nesukaupia, kiek turi mokėti.
Valerijus 2018-03-27 14:03 spausdinti
Viskas ok. Bet tiek aiskinot, kad apie konteinerius pamirsot. Jus juos pastatysit ar kaip, nes minit, kad sutarciu nereikia. Prisiskambinti neimanoma i elektr. Laiskus neatsakot. Tai gal jau turiu kaimyno konteineriu naudotis? Ot darbo kokybe...
Gyventoja 2018-03-27 11:41 spausdinti
Sveiki, pritariu rašiusiems. Pradėjote ne iš to galo...Atsiuntėt mokėjimo pranešimus, bet nepasidomėjote ar turime konteinerius.Tai kur mes tas šiukšles turime dėti?
Kodėl mokėti turime už nesuteiktas paslaugas? Mokėti nuo sausio, laiškus gavome kovo gale, konteinerių visai neturime, nurodytu telefonu prisiskambinti neįmanoma (niekas nekelia dvi dienas iš eilės).
Laukiame atsakymo bent raštu.
Atgal
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 12

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė