Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Tarptautiniuose mainuose „Open_doors4All“ skirtingų šalių jaunimas išmoko būti komanda
2017-10-09

Jaunimo mainai – tai jaunų (13–30 metų) žmonių grupių iš bent dviejų šalių susitikimai bendrai veiklai, kurių metu nagrinėjama pasirinkta aktuali tema, taikant neformaliojo ugdymo metodus mokomasi vieni iš kitų, atrandami kultūrų panašumai ir skirtumai.


Tarptautiniai jaunimo mainai „Open_doors4All“ vyko Trakų rajone, Daugirdiškėse rugsėjo 13–22 d. 36 jauni žmonės iš Kroatijos, Graikijos, Latvijos, Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos dešimt dienų gyveno kartu, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, išmoko būti komanda, įveikti tam tikrus iššūkius drauge, pažinti ne tik save, bet ir kitus. Projekto tikslas – įtraukti atskirtį patiriantį jaunimą į aktyvią, tarpkultūrinį mokymąsi ir asmeninį tobulėjimą skatinančią veiklą per patyriminį mokymąsi gamtoje, ugdant pagarbą, toleranciją ir solidarumą tarp skirtingų socialinių grupių jaunuolių.

Jaunimo mainuose dalyvavo ir jaunimas iš Trakų rajono.

Keletas įspūdžių ir minčių:

„Jaunimo mainai padėjo man išlaisvėti, suteikė galimybę bendrauti ir pažinti jaunus žmones iš kitų šalių ir kultūrų. Galėjau gerinti savo anglų ir rusų kalbos įgūdžius. Jaunimo mainų metu pirmą kartą išbandžiau savanorystę – man labai patiko. Manau, jog kiekvienas iš mūsų turėtų bent keletą valandų per savaitę skirti savanorystei.“ – Rokas.

„Man labai patiko, nesitikėjau tiek daug įdomios ir skirtingos veiklos. Plaukimas baidarėmis, važiavimas dviračiais, komandos jausmas, pagalba vienas kitam sunkiose situacijose – tai tik dalis prisiminimų iš jaunimo mainų. Svarbiausia, kad šiuose jaunimo mainuose sutikau žmonių, su kuriais bendrausiu ir toliau“. – Urtė.

„Tai mano pirmi jaunimo mainai. Nežinojau ko tikėtis, iš pradžių buvo šiek tiek baisu, nauji žmonės, pirmą kartą teks praleisti 10 dienų su jaunimu iš skirtingų šalių ir kultūrų – su tokiomis mintimis važiavau į jaunimo mainus. Šie jaunimo mainai man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, supratau, kad galiu daug daugiau nei galvojau prieš tai. Susidūriau su įvairiais iššūkiais, kuriuos įveikti padėjo kiti jaunimo mainų dalyviai ir grupių lyderiai. Supratau, kad aktyviai dalyvauti ir mokytis vieniems iš kitų yra itin svarbu“. – Neringa.

Jei norite sužinoti daugiau apie jaunimo mainus ar juose dalyvauti, kreipkitės į mus.

Akimirkos iš jaunimo mainų „Open_doors4All“ : https://www.facebook.com/pg/Nectarus/photos/?tab=album&album_id=1552842501470691

Jaunimo mainus finansavo ES programa Erasmus+.

Projekto organizatorius Všį „Nectarus“.
 

Ugnė Kumparskaitė
Projekto koordinatorė
 
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė