Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
,,Medeinoje“ – "Sniego gniūžtės“ stovykla
2019-06-11

Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje surengta „Sniego gniūžtės“ stovykla. Tai svarbus renginys Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ Paluknio skyriaus gyvenime.


Sniego gniūžtė – programa, skirta jaunimui, nukreipta į asmenybės ugdymą, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai, padeda ugdyti bendradarbiavimo, lyderystės įgūdžius bei ugdo toleranciją. Esminė programos dalis – 3 dienų stovykla jaunimui, kurios organizavimui gegužės 10-12 dienomis rengėsi būsimieji vadovai: sukūrė stovyklos dienotvarkę, pasiskirstė pareigomis, mokėsi ,,Sniego gniūžtės“ metodikos. Ši stovykla finansuota pagal Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro projektą ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“.

Birželio 1– 2 dienomis gimnazijoje susirinko apie pusšimtį stovyklos dalyvių iš Vilniaus, Kauno ir Kauno rajono, Šiaulių, Pakruojo, Marijampolės ir iš Paluknio. Dalyvių amžius – nuo 13 iki 19 metų. Visi nusiteikę mokytis iš bendraamžių bendrauti, pažinti save ir kitus, pritapti grupėje, linksmai leisti laiką ir linksmintis nevartodami jokių kvaišalų.

Stovyklos metu dalis užsiėmimų vyko bendrai, dalis – mažose grupelėse. Grupelėms vadovavo jaunieji vadovai Otilija Linkevičiūtė, Deividas Žandaravičius, Ieva Mikalauskaitė, Evaldas Grigelionis, Rokas Šakalis, Greta Navickaitė, Marija Ragauskaitė. Paaugliai dirbti vadovais atvyko iš Kauno, Vilniaus ir Alytaus miestų. Taip pat grupelių vadovai tapo ir medeiniečiai Edvinas Treipša (III G), Simona Maksimec (I G) ir Gabrielė Lėliūtė( IV G), kuri dirba LJS ,,Žingsnis“ administracijoje Vilniaus skyriuje.

Stovyklos direktorė paluknietė Ana Buinovskaitė koordinavo veiklas, stebėjo vadovų darbą. Nuoširdžiai pagelbėjo ir kiti Paluknio skyriaus LJS ,,Žingsnis“ nariai Deividas Semeš(III G), Karolis Makarovas (II G), Martynas Aliukonis(I G), Agata Narkun (I G). Dalyvauta net trijuose seminaruose – pramoginiame, socialiniame ir loginio-sportinio pobūdžio olimpiadoje, kurioje varžėsi keturios komandos. Prevencinį seminarą paaugliams vedė Vilniaus apskrities VPK Trakų rajono PK bendruomenės pareigūnė ir sporto trenerė Aneta Bubelevičienė. Šio seminaro metu paaugliai domėjosi policijos pareigūno profesija, nusikaltimų prevencija bei gavo patarimų mitybos ir fizinės sveikatos klausimais.

Buvo atlikti vaidinimai „Turn around“ ir „Lėlių šokis“. Jais atskleista, kaip įvairūs kvaišalai įtraukia žmogų ir kiek reikia pastangų norint atsikratyti žalingų įpročių.

Įvairių metodų, seminarų, paskaitų bei vaidinimų metu paaugliams buvo akcentuojamos penkios vertybės: sąmoningumas, blaivybė, bendruomeniškumas, atvirumas ir tolerancija, vyko diskusijos apie aktualias problemas, vieni su kitais dalijosi istorijomis bei patirtimis. Taip pat ugdė ypač svarbius jaunam žmogui įgūdžius bei savybes: komunikabilumą, iniciatyvumą, gebėjimą kalbėti viešai, kritinį mąstymą. Na, o pagrindinę misiją – skatinti jaunimą atsisakyti alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų – paaugliai stengėsi atlikti ne nuobodžiai, o pateikdami alternatyvas, kaip galima linksmai leisti laiką bei atsipalaiduoti be jų. Būtent tai ir yra kelias į blaivią ateitį.

Paskutinio vakaro metu išgirdome mintį, kad apie ,,Sniego gniūžtę“ neužtenka išgirsti, ją reikia patirti.

Už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant ,,Sniego gniūžtės“ stovyklą LJS ,,Žingnis“ Paluknio skyrius dėkoja Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijos direktoriui Vytautui Gustui, Longino Komolovskio gimnazijos l. e direktoriaus pareigas Liudmilai Narkevič, už skanius patiekalus Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos valgyklos vedėjai Irenai Charukevič bei nuostabioms virėjoms Barbarai Valiangienei ir Elvyrai Grigorjevai.
 

Liudmila Maksimec
LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyriaus vyresnioji koordinatorė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė